Новий розмір ЄСВ з 1 січня – база нарахування та граничні розміри у 2024 році

Єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування (ЄСВ)– це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється в системі загальнообов'язкового державного страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі.

З 1 січня змінився розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування

⚡️ ПОДАТКОВІ ПЕРЕВІРКИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ⚡️

У 2024 році розмір мінімальної зарплати становитиме:

  • з 1 січня - 7100 грн;
  • з 1 квітня - 8000 грн.

З огляду на це:

  • з 01 січня 2024 розміри ЄСВ  будуть такими:
    • мінімальний ЄСВ – 1562 грн за місяць (22 % від мінімальної зарплати 7100 грн.);
    • максимальний ЄСВ – 23430 грн за місяць (22 % від 15 мінімальних зарплат).
  • з 01 квітня 2024  розміри ЄСВ будуть такими
    • мінімальний ЄСВ – 1760 грн за місяць (22 % від мінімальної зарплати 8000 грн.);
    • максимальний ЄСВ – 26400 грн за місяць (22 % від 15 мінімальних зарплат).

Як зазначає експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» у статті «ЄСВ-2024», базою нарахування ЄСВ у 2024 році є:

  • фактично нарахована заробітна плата – для працівників з інвалідністю, працівників – зовнішніх сумісників, працівників, які працюють за трудовим договором з нефіксованим робочим часом;
  • фактично нарахована заробітна плата, яка перевищує розмір мінімальної зарплати, або мінімальна зарплата, якщо нарахована зарплата не перевищує розміру мінімалки, – для інших працівників.

Днями сплати ЄСВ вважаються:

  • день списання банком або органом Казначейства суми платежу з рахунку установи незалежно від часу її зарахування на рахунок для сплати ЄСВ – у разі перерахування сум ЄСВ з рахунку установи на відповідні рахунки;
  • день прийняття до виконання банком документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі – якщо сплата ЄСВ готівкою;
  • день надходження коштів на відповідні рахунки – якщо ЄСВ сплачуємо в іноземній валюті.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81113

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2024

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Врахуємо всі нюанси обчислення соцвнеску разом.
69209

Класифікатор професій для звіту ЄСВ – Додатку Д5 Податкового розрахунку

На допомогу бухгалтеру поради, як користуватися класифікатором професій при заповненні Додатка Д5 Податкового розрахунку. Дивись приклад оформлення штатного розпису, що містить графи, які корисні для заповнення цього додатку.
16825

ЄСВ 2024

Граничні розміри ЄСВ з 1 квітня 2024 року зміняться через збільшення мінімальної зарплати. Це вплине на мінімальний та максимальний розмір ЄСВ у II-IV кварталах 2024 року. Розглянемо, що таке єдиний соціальний внесок, як зміниться ЄСВ у 2024 році та які новації з ЄСВ слід очікувати.
25441

Мінімальна зарплата з 1 квітня 2024 року

Мінімальна зарплата 1 квітня зміниться другий раз у 2024 році. Мінімалка 2024 буде підвищується двічі на рік: з 1 січня та за 1 квітня. В нашій статті – як мінімальна зарплата в Україні вплине на основні соціальні показники та податки: виплати бюджетникам, пенсії, мінімальний розмір ЄСВ та мінімальну пенсію.
10114

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді