Заробітна плата

Погодинна оплата праці: особливості

Головна з виплат працівникам бюджетних установ – заробітна плата, на яку роботодавець нараховує ЄСВ і з якої відраховує ПДФО, військовий збір, аліменти та інші відрахування з зарплати.

Кодекс законів про працю встановлює один з основних обов’язків роботодавця – нараховувати і виплачувати працівникам заробітну плату не рідше ніж двічі на місяць. У випадку невиплати зарплати слід розрізняти компенсацію за затримку та виплату несвоєчасної зарплати.

Закон «Про державний бюджет України» на кожен рік встановлює мінімальну зарплату. Якщо працівнику нараховано меньше, потрібно робити доплати до мінімальної зарплати.

Безпомилковий розрахунок середньої зарплати важливий:

  • для нарахування відпускних;
  • для відрядження;
  • при звільненні;
  • для лікарняних;
  • для декретних.

Не забуваємо про нові суми виплат:

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
Переглядів: 73454
Працівники бюджетних установ часто мають виконувати обов’язки інших — тимчасово відсутніх або відсторонених. Як оформити та нарахувати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього/відстороненого працівника? Від окладу за якою посадою встановлювати доплату? Пояснюємо на прикладі робочої ситуації.
Переглядів: 76677
Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
Переглядів: 232708
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Переглядів: 46558
Початок нового бюджетного року стартує з перегляду розмірів доплат та надбавок. Які надбавки та доплати можна встановити працівникам у 2024 році, що врахувати при їх встановленні розглянемо на практичній ситуації.
Переглядів: 21088
Працівники більшості установ бюджетної сфери залежать в оплаті праці від так званої єдиної тарифної сітки (ЄТС), за якою визначаються посадові оклади. З’ясуємо, якими є розміри посадових окладів бюджетників у 2024 році та порахуємо зарплати деяких бюджетників на прикладі вищої школи.
Переглядів: 187198
Більше статей за темою Більше новин за темою Більше питань за темою