Чи потрібно присвоювати інвентарні номери нематеріальним активам

2872
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Під час інвентаризації комісія виявила, що установа має на балансі нематеріальний актив — комп’ютерну програму, на яку установі передали майнові права, без інвентарного номера. Чи потрібно присвоювати інвентарний номер нематеріальному активу?

Відповідь

Інвентарні номери присвоюють для ідентифікації об’єктів основних засобів. Аби пов’язати наявний предмет з його обліковими даними, на самому предметі і в інвентарній картці обліку, яка містить відомості про нього, проставляють однакові номери.

Присвоювати інвентарні номери нематеріальним об’єктам не потрібно. Для нематеріальних активів така процедура технічно неможлива і недоцільна, тому що нематеріальні активи — це документи, які фіксують відповідні права.

Документи можна ідентифікувати і пов’язати з обліковими даними і без інвентарних номерів. До 2013 року діяла вимога присвоювати нематеріальним активам інвентарні номери. Таку норму передбачав пункт 4 Інструкції з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженої наказом ДКУ від 17.07.2000 № 64, який втратив чинність.

Тож присвоювати інвентарні номери нематеріальним активам, які установа утримує на балансі, не потрібно.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9561

Переоцінка основних засобів: проводки

В балансі бюджетної установи усі активи, у т. ч. основні засоби, визнають за вартістю придбання, яка з часом змінюється. І тоді потрібна переоцінка основних засобів.
17585

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
2905