Яким документом оприбуткувати лишки

4249
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Під час інвентаризації комісія виявила активи, які установа не обліковує на своєму балансі, та визнала їх лишками. Як та яким документом оприбуткувати такі лишки?

Відповідь

Якщо інвентаризаційна комісія виявила під час інвентаризації лишки, спочатку їх потрібно оцінити. Оцінку лишків може провести комісія установи за справедливою вартістю самостійно. Тобто можна не залучати для цього професійного оцінювача. Аби документально оформити оцінку лишків, комісія має скласти у довільній формі Акт оцінки, в якому встановити вартість цих лишків та навести свої висновки про їх визнання та оцінку. Комісія має врахувати вартість на дату оцінки, ступінь зносу і технічний стан лишків на момент, коли їх оприбуткували. Акт оцінки затверджує керівник установи.

Які упущення під час інвентаризації гарантують штрафи

На основі Акта оцінки складіть бухгалтерську довідку та відобразіть її у меморіальному ордері № 17, форму якого передбачає наказ Мінфіну «Про затвердження типових форм меморіальних ордерів, інших облікових регістрів суб’єктів державного сектору та порядку їх складання» від 08.09.2017 № 755.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9560

Переоцінка основних засобів: проводки

В балансі бюджетної установи усі активи, у т. ч. основні засоби, визнають за вартістю придбання, яка з часом змінюється. І тоді потрібна переоцінка основних засобів.
17585

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
2904