Як повернути суму сплаченого адмінштрафу, який скасували в судовому порядку

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін уніс зміни до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів (далі – Порядок).

як повернути суму сплаченого штрафу

Калькулятор штрафів

У Порядку Мінфін прописав нову процедуру повернення коштів як сплаченого адмінштрафу. Якщо у судовому порядку скасували рішення органів виконавчої влади та ОМС про накладання на платника грошового стягнення за адмінправопорушення відповідно до КпАП та інших законів України (крім порушення податкових та митних правил), яке було перераховано до відповідного бюджету органом ДВС або приватним виконавцем у порядку виконавчого провадження за виконавчим документом, ці кошти повертають платнику за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, на підставі поданої ним заяви.

Платник подає заяву про повернення коштів з бюджету з обов’язковим зазначенням інформації:

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті);
  • місце проживання фізичної особи;
  • номер відповідного судового рішення, копію відповідного судового рішення, засвідчену належним чином;
  • копію платіжної інструкції, згідно з якою органом ДВС або приватним виконавцем перераховано грошове стягнення за адміністративні правопорушення до бюджету, або відповідну інформацію, зазначену в такій платіжній інструкції;
  • найменування банку або небанківського надавача платіжних послуг;
  • місцезнаходження банку, в якому відкрито рахунок отримувача коштів;
  • реквізити такого рахунка, номер карткового рахунка отримувача коштів (за наявності).

Якщо заяву подають в електронній формі одночасно з нею подається копія з обов’язковим накладанням електронного підпису платника або уповноваженої особи, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису:

  • платіжної інструкції, яка підтверджує перерахування коштів до бюджету;
  • судового рішення, засвідчена належним чином;
  • документа, що підтверджує відповідні повноваження уповноваженої особи, засвідчена належним чином;
  • паспорта уповноваженої особи.

Накази Мінфіну від 26.12.2023 № 717 та від 15.01.2024 № 16, якими внесені зміни, не набрали чинності.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74285

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45491

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10532

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56016

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
258532

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді