Аванс підряднику на придбання матеріалів: що врахувати розпоряднику бюджетних коштів

3086

Запитання

Що врахувати розпоряднику бюджетних коштів, який має перераховувати аванс, аби придбати необхідні матеріали, конструкції, вироби?

Відповідь

Розпорядник бюджетних коштів, який отримав роботи /послуги відповідно до умов взятого бюджетного зобов’язання, надає доручення Казначейству провести платіж, якщо інше не передбачає бюджетне законодавство (ст. 49 БК).

Як без штрафів організувати роботу бухгалтерської служби? ►►► Пройдіть тест ✔️

Виключні випадки та терміни, у які установи проводять попередню оплату при закупівлі за бюджетні кошти відповідно до рішення головного розпорядника бюджетних коштів, визначає постанова КМУ «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» від 23.04.2014 № 117 (далі — Постанова № 117).

Постанова № 117 передбачає, що установа може провести попередню оплату на строк не більше трьох місяців, аби придбати:

  • роботи із нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення;
  • основні засоби і житло (пп. 3 п. 1 Постанови № 117).

Порядок державного фінансування капітального будівництва, який КМУ затвердив постановою від 27.12.2001 № 1764 (далі — Порядок № 1764), регламентує, зокрема, розмір авансу/попередньої оплати та цілі, на які можете його використати, а саме:

  • замовник може перераховувати підряднику аванс, якщо це передбачає договір/контракт ;
  • розмір авансу не може перевищувати 30% вартості річного обсягу робіт;
  • підрядник має використати аванс, який отримав, аби придбати необхідні роботи/ матеріали, конструкції, вироби, протягом 3 місяців після одержання авансу (п. 19 Порядку № 1764).

Тож коли укладаєте договори, які передбачають попередню оплату, дотримуйтесь вимог Постанови № 117.

Аванс підряднику на придбання матеріалів: що врахувати розпоряднику бюджетних коштів
АЛЛА ВОЛОВЕНКО,експерт Експертус Головбух
01.01.2021 набрав чинності Наказ № 432 «Про внесення зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби»». Маєте знати, як правильно встановити вартісний критерій для «малоцінки»? Чи буде такий критерій об’єктом облікової політики установи? Чому головним розпорядникам слід визначити власні критерії визнання?

Однак якщо уклали договір/контракт на здійснення капітальних видатків, виконуйте його з урахуванням вимог Постанови № 117, в т. ч. пункту 21 та Порядку № 1764.

Джерело: Лист ДКСУ «Про надання роз’яснення» від 04.04.2019 16-07-07/6125

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
99712

Коди бюджетної класифікації доходів

Коди бюджетної класифікації доходів (КБД) важливо знати всім суб’єктам господарювання, включаючи й бюджетні установи, адже всі сплачують податки, збори, інші обов’язкові платежі до державного чи місцевого бюджетів.
39898

Реєстраційна картка для отримання КЕП – бланк та зразок

Реєстраційна картка для юридичної особи для отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) змінювалися неодноразово. У публікації – актуальна реєстраційна картка для електронних ключів - бланк і зразок її заповнення.
67836

Витрати на освітню субвенцію у 2024 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
3635