Чи виплачувати компенсацію за щорічну відпустку, яку працівниця не використала перед декретом

2929

Запитання

Учителька перебувала в декретній відпустці, а основну відпустку не використала. У вересні вона вийшла на роботу й у березні написала заяву на грошову компенсацію за невикористану відпустку у кількості 56 днів. Як діяти?

Відповідь

Якщо за робочий рік, що минув, вчителька використає щонайменше 24 к. д., за решту 32 к. д. за той самий робочий рік може отримати грошову компенсацію.

У разі звільнення працівнику виплачують грошову компенсацію за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи.

Якщо працівник не звільняється, за його бажанням частину щорічної відпустки роботодавець замінює грошовою компенсацією (ч. 4 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Виплатити компенсацію за частину щорічної відпустки правомірно за двох умов:

  • працівник використав щорічну (основну чи основну й додаткову) відпустку за робочий рік тривалістю не менш як 24 к. д.;
  • відповідний робочий рік закінчився.

Для педагогічних працівників є третя умова — компенсацію виплачують, якщо можливо їх забезпечити роботою у цей період (п. 5 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою КМУ від 14.04.1997 № 346).

Якщо цих умов дотримали, роботодавець видає наказ про виплату компенсації за частину щорічної відпустки.

УВАГА!  Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими. 

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Середньоденна заробітна плата

Підкажемо, як визначається середньоденна заробітна плата та як зробити нарахування для різних виплат у 2024 році.
49248

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47287

Виплата декретних у 2024 році

Декретні виплати у 2024 році: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
41394

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2024

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Врахуємо всі нюанси обчислення соцвнеску разом.
69188

Декретні в об'єднаній звітності – ЗРАЗКИ 2024

Як відобразити декретні виплати в об’єднаній звітності та наведемо бланки та зразки Додатків Д1, Д5 і 4ДФ Податкового розрахунку з прикладом нарахування декретних.
88195