З якою періодичністю має звітувати профспілка про свою роботу

659
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

В установі діє профспілка. Чи повинна вона звітувати перед членами профспілки про свою роботу і з якою періодичністю?

Відповідь

СКАЧАТИ зразок цивільно-правового договору

Сторони, що підписали колективний договір, угоду, щорічно в строки, які передбачає колективний договір, угода, звітують про їхнє виконання (ч. 3 ст. 15 Закону України «Про колективні договори та угоди» від 01.07.1993№ 3356-XII).

Про те, що виборний профспілковий орган установи, організації зобов’язаний звітувати про виконання колективного договору саме на загальних зборах трудового колективу, зазначає й стаття 38 Закону України «Про професійні спілки, їхні права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV.

Розглядає та схвалює проєкт колективного договору трудовий колектив також під час загальних зборів (конференції). Тож щорічне звітування сторін повинно відбуватися на загальних зборах (конференції) трудового колективу.

Утім, сторони можуть передбачити в колективному договорі й іншу періодичність та організаційні форми звітування, наприклад, проведення щоквартальних спільних зустрічей з розгляду виконання колективного договору, обмін письмовими звітами тощо.

З якою періодичністю має звітувати профспілка про свою роботу
ІРИНА ЧИГИР,головний редактор Експертус Головбух
Якнайшвидше перевірте свої цивільно-правові договори. Вилучіть із них усе, що дає підстави перекваліфікувати їх на трудові. Ризики претензій від контролерів зросли, причому одразу від двох відомств — ДПС і Держпраці. Читайте, через які формулювання у договорах організацію оштрафують на 50 тис. грн

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
29754

Форма 1-ОПП: нюанси заповнення

Щоб зареєструватись у відповідному органі ДПС як платники податку, бюджетні установи зобов’язані подати контролюючому органу заяву – форма 1-ОПП. Розглянемо, що це за форма, коли її слід подавати і як заповнювати.
59444

Довідка про доходи: бланк, зразок

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
233998

Акт приймання-передачі транспортного засобу

Коли установа безоплатно отримує чи передає авто, здає його в оренду, відправляє або забирає з ремонту тощо, вона складає акт приймання-передачі транспортного засобу. Форми актів різняться залежно від мети передачі транспортного засобу. Розглянемо, у яких випадках і за якою формою складати ці акти.
50258