Несвоєчасно подали до ФСС заяву-розрахунок: які наслідки

7303

Запитання

Установа подала до ФСС заяву-розрахунок не упродовж 5 днів після засідання комісії із соціального страхування, а пізніше. Чи оштрафують?

Відповідь

Ні, не оштрафують. Пояснимо чому.

Заяву-розрахунок ФСС профінансує тільки якщо установа її подала (ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Маєте подати її не пізніше ніж за 5 р. дн. з дати, коли комісія із соціального страхування вирішила оплатити листок непрацездатності (п. 2 «Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», який правління ФСС затвердило постановою від 19.07.2018 № 12, далі — Порядок № 12).

Несвоєчасно подали до ФСС заяву-розрахунок: які наслідки

Чи потрібно обмежувати оплату ковідного лікарняного розміром мінімальної зарплати?

Чинне законодавство передбачає, що ФСС зобов’язаний прийняти заяву-розрахунок, яку установа подала пізніше, та профінансувати її (п. 2, 4, 8 Порядку № 12). ФСС не може оштрафувати установу чи накласти адміністративний штраф на її посадових осіб, якщо заяву-розрахунок подали не в установлений строк — цього не передбачає законодавство.

Та якщо заяву-розрахунок подали несвоєчасно — несвоєчасно оплатите лікарняний, відповідно — порушите трудове законодавство. Тож можете наразитися на штраф від Держпраці. Працівник, якому не оплатили листок непрацездатності або оплатили його несвоєчасно, може подати позов до суду.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
71308

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47575