Строк дії колективного договору

10329

Запитання

Керівник установи має намір укласти колективний договір. На який строк потрібно його укладати і якими нормативними документами керуватися?

Відповідь

Колективний договір укладають працівники і роботодавці, аби врегулювати виробничі, трудові, соціально-економічні відносини та узгодити інтереси (ст. 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII). Під час складання колективних договорів сторони, зважаючи на норми чинного законодавства, визначають свої зобов’язання.

Строк дії колективного договору законодавство не регламентує. Сторони колективного договору мають право встановити його на свій розсуд. При цьому вони мають врахувати:

  • особливості умов праці в конкретній установі, організації;
  • строки реального виконання зобов’язань;
  • негативні наслідки укладення колективних договорів на надто короткий чи довгий строк.

Недоцільно встановлювати строк дії колективного договору менше ніж на один рік, адже погодження його умов зачасту складна і тривала процедура. До чинного колективного договору можна вносити зміни та доповнення, зумовлені змінами в організації виробництва та праці установи.

Тривалий строк також неприйнятний, оскільки зобов’язання, які врегульовують відносини сторін, часто змінюються. Так, у сторін можуть виникати спори, конфлікти щодо зміни окремих положень договору, їх переукладення.

За таких умов колективний договір доцільно укладати на строк від трьох до п’яти років.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
29801

Форма 1-ОПП: нюанси заповнення

Щоб зареєструватись у відповідному органі ДПС як платники податку, бюджетні установи зобов’язані подати контролюючому органу заяву – форма 1-ОПП. Розглянемо, що це за форма, коли її слід подавати і як заповнювати.
59473

Довідка про доходи: бланк, зразок

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
234129

Акт приймання-передачі транспортного засобу

Коли установа безоплатно отримує чи передає авто, здає його в оренду, відправляє або забирає з ремонту тощо, вона складає акт приймання-передачі транспортного засобу. Форми актів різняться залежно від мети передачі транспортного засобу. Розглянемо, у яких випадках і за якою формою складати ці акти.
50290