Жінка працює менше шести місяців: чи зменшувати їй допомогу по вагітності

404

Запитання

​​​​​​​Чи обчислювати допомогу по вагітності та пологах із суми, яка не більша за дві мінімальні зарплати?

Відповідь

Працівниця вперше влаштувалася в установу 22.10.2018. З 01.04.2019 їй виписали лікарняний по вагітності та пологах. За період роботи вона отримала зарплату:

  • у жовтні — 1363,64 грн;
  • за листопад та грудень — по 7500, 00 грн;
  • щомісяця з січня по березень — по 10 000,00 грн.

​​​​​​​Чи обчислювати допомогу по вагітності та пологах із суми, яка не більша за дві мінімальні зарплати?

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Так. Пояснимо чому.

Коли бухгалтер обчислює допомогу по вагітності та пологах, ураховує не тільки заробітну платупрацівника та календарні дні в розрахунковому періоді, а також його страховий стаж.

Розмір страхового стажу обчислює пенсійний фонд відповідно до розміру сплаченого єдиного соціального внеску (ЄСВ). Повний місяць страхового стажу пенсійний фонд зараховує, якщо в цьому місяці ЄСВ сплатили із суми, що дорівнює мінімальній зарплаті, або більшої за неї. Якщо за місяць ЄСВ сплатили з меншої суми, зараховують тільки частину місяця (ч. 3 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV № 1105 (далі — Закон № 1105).

У нашій ситуації перед початком відпустки по вагітності та пологах працівниця перебувала у трудових відносинах з установою неповних шість місяців. За перший місяць її роботи бухгалтер сплатив ЄСВ з 1363,34 грн, тобто із суми, меншої за мінімальну зарплату.

Отже, перед відпусткою по вагітності та пологах шести місяців страхового стажу у працівниці немає. Тож допомогу по вагітності та пологах обчисліть із суми фактичного заробітку, що не перевищує дві мінімальні зарплати (ч. 4 ст. 19 Закону № 1105).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Середньоденна заробітна плата

Підкажемо, як визначається середньоденна заробітна плата та як зробити нарахування для різних виплат у 2024 році.
49248

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47287

Виплата декретних у 2024 році

Декретні виплати у 2024 році: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
41396

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2024

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Врахуємо всі нюанси обчислення соцвнеску разом.
69188

Декретні в об'єднаній звітності – ЗРАЗКИ 2024

Як відобразити декретні виплати в об’єднаній звітності та наведемо бланки та зразки Додатків Д1, Д5 і 4ДФ Податкового розрахунку з прикладом нарахування декретних.
88195