Правила внутрішнього трудового розпорядку: коли потрібно вносити зміни

1129

Запитання

В установі правилами внутрішнього трудового розпорядку визначили режим роботи з 9:00, до 18:00 з перервою — 1 година. Деяких працівників установи керівник переводить на змінний режим роботи. Чи обов’язково вносити зміни в правила внутрішнього трудового розпорядку?

Відповідь

Так, обов’язково. Пояснимо чому.

Режим роботи, тривалість робочого часу і часу відпочинку визначає керівник установи самостійно у правилах внутрішнього трудового розпорядку або в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, встановлених законодавством (лист Мінсоцполітики № 149/13/116-11 від 05.05. 2011).

Режим робочого часу — це розподіл часу роботи в межах доби або іншого календарного періоду. Він передбачає 5- або 6-денний робочий тиждень, початок і кінець робочого дня (зміни), час і тривалість обідньої перерви, кількість змін протягом облікового періоду.

КЗпП зазначає:

  • час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) мають передбачати правила внутрішнього трудового розпорядку і графіки змінності (ст. 57 КЗпП);
  • чергування в змінах, час початку і закінчення перерви треба визначати в правилах внутрішнього трудового розпорядку (ст. 58 і 66 КЗпП).

Можна зробити висновок, що саме в правилах внутрішнього трудового розпорядку потрібно визначити кількість змін, час їх початку і закінчення, а також початку і закінчення перерв протягом зміни. Про зміну істотних умов праці (зокрема, режиму роботи) працівників повідомляйте не пізніше ніж за два місяці до їх уведення (згідно з ч. З ст. 32 КЗпП). Графіки ж змінності, які визначають, у яку зміну який працівник повинен працювати, доводьте до відома працівників не пізніше ніж за місяць до їх уведення в дію (п. 13 Типових правил № 213).

Тобто введення змінної роботи в установі є зміною істотних умов праці, тому в правила внутрішнього трудового розпорядку потрібно внести зміни в частині кількості змін, початку та закінчення зміни, перерви.

Правила внутрішнього трудового розпорядку: коли потрібно вносити зміни
Ірина Житковаголовний редактор Експертус Кадри
Баланс робочого часу — 2020 стане у пригоді, щоб правильно скласти графіки роботи на наступний рік та спланувати фонд заробітної плати. Дізнайтеся про можливе перенесення робочих днів у 2020 році та скачайте Баланс робочого часу на 2020 рік.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
8377