Нещасний випадок на іншому підприємстві: хто складає акт

2553
Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ

Запитання

Працівники нашої організації виконували пусконалагоджувальні роботи на заводі за договором. Там стався нещасний випадок, і наших працівників забрали до лікарні. Хто повинен складати акт про нещасний випадок? Чи можна скористатися актом, який складали на заводі?

Відповідь

Акт про нещасний випадок має складати спецкомісія, яку створює Держпраці.

Групові нещасні випадки підлягають спеціальному розслідуванню (п. 10 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337; далі — Порядок № 337). Організація утворює комісію з розслідування нещасних випадків, що не підлягають спеціальному розслідуванню.

Причини непрацездатності для е‑лікарняних. Пам'ятка

Комісію із спеціального розслідування групового нещасного випадку (спецкомісія) утворює Держпраці або її територіальний орган.

Оскільки нещасний випадок стався на території іншого підприємства, до складу спецкомісії включають представників роботодавця потерпілих працівників, які були відряджені до підприємства, де настав нещасний випадок.

Обов’язки спецкомісії визначає пункт 33 Порядку № 337, одним із яких є складення актів за формою Н-1 на кожного потерпілого. Отже, акти за формою Н-1 складатиме спецкомісія. Їх затверджуватиме Держпраці або її територіальний орган, який утворив спецкомісію.

Обов’язки роботодавця визначають пункти 45, 47, 61—64, 67 Порядку № 337. Організація веде облік нещасних випадків за пунктами 61—64 Порядку № 337. Зокрема, має заповнити журнал реєстрації осіб, що потерпіли від нещасного випадку, форма якого наведена у додатку 26 до Порядку № 337.

Коли потерпілі одужають, роботодавець має:

  • протягом 10 робочих днів — скласти відомості про наслідки нещасного випадку за формою Н-2 (

    додаток 25 до Порядку № 337

    );
  • протягом 3 робочих днів — надіслати ці відомості організаціям та особам, яким надсилали акти за формою Н-1;
  • долучити відомості до матеріалів розслідування та зберігати їх.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
29783

Форма 1-ОПП: нюанси заповнення

Щоб зареєструватись у відповідному органі ДПС як платники податку, бюджетні установи зобов’язані подати контролюючому органу заяву – форма 1-ОПП. Розглянемо, що це за форма, коли її слід подавати і як заповнювати.
59458

Довідка про доходи: бланк, зразок

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
234059

Акт приймання-передачі транспортного засобу

Коли установа безоплатно отримує чи передає авто, здає його в оренду, відправляє або забирає з ремонту тощо, вона складає акт приймання-передачі транспортного засобу. Форми актів різняться залежно від мети передачі транспортного засобу. Розглянемо, у яких випадках і за якою формою складати ці акти.
50278