Чи може бюджетна установа зареєструвати договір у Казначействі частково

518
Автор
співзасновник ПП «Центр публічних закупівель «Тендер-експерт», консультант з публічних закупівель, Львів

Запитання

Замовник планує частково зареєструвати в Казначействі бюджетні зобов’язання. Чи має він на це право?

Відповідь

Так, але за певних умов.

Законодавець визначив, що замовники планують закупівлі на підставі наявної потреби в товарах, роботах, послугах. Проте на практиці наявна потреба іноді не співпадає з сумою бюджетних асигнувань, які замовнику виділили на цю закупівлю.

Закон № 922 не містить вимог проводити закупівлю лише в межах та за наявності фінансування. Однак замовник має врахувати, що бюджетне законодавство забороняє розпорядникам/одержувачам бюджетних коштів брати зобов’язання та проводити платежі без бюджетних асигнувань, які надають відповідно до встановлених бюджетних призначень.

Тому, щоб зареєструвати в Казначействі бюджетні зобов’язання частково, замовник має ще в проєкті договору про закупівлю:

  • передбачити, що договірні зобов’язання виникатимуть залежно від реального фінансування;
  • визначити умову взяття зобов’язань щодо сплати частини предмета закупівлі в межах доведеної в кошторисі суми.

Також слід передбачити умову з оплати залишку суми договору, лише якщо в бюджетному періоді надійдуть додаткові кошти.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Толеранс в договорах про закупівлю

Іноді сторонам договору важко точно визначити кількість чи об›єм поставленого товару. У такій ситуації постачальник просить застосувати в договорі про закупівлю толеранс. Чи не буде це порушенням Закону про закупівлю?
6728

Продовження договору про закупівлю: як правильно

Треба провести дозакупівлю наприкінці року? Прочитайте 5 умов, коли можна продовжити дію договору про закупівлю на 20%, і готові рішення для 8 ситуацій, у яких можуть виникнути складнощі. Дізнайтеся, як довести законність зміни умов договору і яка відповідальність, якщо вимоги законодавства порушені
3717

Додаткова угода до договору про публічні закупівлі: види та зразки

Договорів не буває навіки. Тим більше в сучасних економічних реаліях. Уклавши договір навіть після проведення відкритих торгів через систему Prozorro може постати питання про зміну його умов. Додаткова угода до договору про публічні закупівлі – це шлях до зміни умов. Це може бути зміна істотних умов договору закупівлі, зміна ціни або додаткова угода на зменшення обсягів закупівлі. Як і коли її можна укласти та подати інформацію у даній консультації.
29813