Україна зробила важливий крок у напрямі підвищення прозорості фінансових операцій та боротьби з ухиленням від сплати податків та успішно здійснила свій перший міжнародний автоматичний обмін інформацією за стандартом Common Reporting Standard (CRS).
Кабмін ухвалив рішення, що впорядковує процес щорічного погодження Мінфіном ключових фінансових показників для підприємств державного сектору.
24 травня Кабмін прийняв постанову, яка покращує методи обліку сумнівних боргів підприємствами державного сектору.
10 лютого набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 04.01.2024 № 40/5, яким внесено зміни до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів.
У п’ятницю, 09.02.2024, набрали чинності зміни до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів.
Звіти необхідно надіслати до Мінфіну до 11 січня 2024 року, відповідно до наказу № 422 від 09.12.2022, норми якого запрацювали 19 січня 2023 року.
Кабінет Міністрів схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо звітування в рамках залучення міжнародної допомоги».
17 листопада 2023 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів «Про затвердження Порядку заповнення та подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки».
Набрав чинності Порядок взяття на облік підзвітних фінансових установ для цілей загального стандарту звітності CRS .
Уряд постановою від 18.07.2023 № 735 уніс зміни до пункту 5 Порядку фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій, затвердженого постановою КМУ від 01.04.2022 № 397.