Портал «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» – джерело надійної та перевіреної інформації про новації податкового законодавства, актуальну звітність та правила проведення перевірок.
Матеріали, які допоможуть бухгалтеру бюджетнику в 2025 році:
Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
Мета військового збору випливає з самої назви – збільшити фінансування видатків на оборону України, зокрема фінансування ЗСУ. У 2024 році військовий збір збільшили вперше з часу його появи. Про ставки військового збору, об’єкт оподаткування, правила сплати та декларування у бюджетників – у цьому огляді.
Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
Військовий збір наповнює державний бюджет, тож для місцевих бюджетів він не відіграє особливої ролі. Однак бухгалтери держорганів, ОМС, бюджетних установ мають знати правила його утримання із доходів, що нараховують держслужбовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, працівникам чи іншим фізичним особам.
Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення належить до фонду оплати праці. Тому маємо право прирівняти її до заробітної плати і нараховувати на неї зарплатні податки.
Військовий збір в 2022 році з доходу фізичних осіб не відмінено. Його продовжуватимуть утримувати доти, доки держава не завершить реформу Збройних Сил України та, відповідно, не скасує військовий збір. Розглянемо, як правильно його утримувати.