Квартальна звітність повертається: Податковий розрахунок з ЄСВ, ПДФО та ВЗ під загрозою змін
Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
❤️🔥Податковий розрахунок 2025: нові зразки
Мова про:
- Законопроєкт від 17.03.2025 № 13108 (далі – Законопроєкт № 13108);
- Законопроєкт від 01.04.2025 № 13108-1 (далі – Законопроєкт № 13108-1).
Нагадаємо, першим був Законопроєкт № 13108, який опублікували 17.03.2025. У поснювальній записці вказано, що його мета – оптимізувати звітність платників податків і зменшити адміністративне навантаження на підприємства. Для цього треба:
- перейти від щомісячного до квартального подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, з розбивкою по місяцях звітного кварталу;
- узгодити терміни подання податкової звітності з іншими положеннями ПК;
- підвищити передбачуваність регуляторної політики та покращення умов для розвитку малого і середнього бізнесу.
Зміни, які планують внести законопроєктом до ПК:
- у статті 51 встановити, що податкові агенти та платники ЄСВ подають податковий розрахунок щоквартально (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), замість щомісячного звітування.
- у статті 70 визначити, що податкові агенти подають інформацію про прийняття та звільнення працівників протягом 40 календарних днів після завершення звітного кварталу (замість 20 календарних днів після завершення місяця).
- у статті 170 уточнити порядок звітності для податкових агентів, що надають бюджетні гранти, із відповідним переходом на квартальну подачу інформації.
- внести зміни до статті 172, які передбачають щоквартальне, а не щомісячне, подання нотаріусами інформації про посвідчені договори купівлі-продажу нерухомості.
- у статті 176 передбачити подання податкового розрахунку податковими агентами у строки, встановлені для податкового кварталу, а не податкового місяця.
01.04.2025 у ВРУ зареєстрували ще один документ, яким планують поверти квартальну звітність із ПДФО, ВЗ та ЄСВ.
Однак у Законопроєкті № 13108-1 пропонують «відкотити» звітність до квартальної не для всіх, а лише для платників податків, у яких чисельність найманих працівників не перевищує 10 осіб. Також треба, щоб у таких платників не було випадків, коли їхнім працівникам призначали соціальні та страхові виплати, розрахунок яких здійснюють залежно від розміру місячного заробітку.
Також законопроєктом № 13108-1 пропонують звільнити від подання податкової звітності ФОПів та членів фермерського господарства (далі – ФГ) та осіб, які уклали договір про добровільну сплату єдиного внеску, у разі щомісячної сплати суми єдиного внеску у розмірі не меншому за розмір мінімального страхового внеску.
Законопроект № 13108-1 передбачає, що відомості про ФОПів, членів ФГ та осіб, які уклали договір про добровільну сплату єдиного внеску, будуть вносити до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування автоматично за фактом зарахування коштів.