Заробітна плата

Погодинна оплата праці: особливості

Головна з виплат працівникам бюджетних установ – заробітна плата, на яку роботодавець нараховує ЄСВ і з якої відраховує ПДФО, військовий збір, аліменти та інші відрахування з зарплати.

Кодекс законів про працю встановлює один з основних обов’язків роботодавця – нараховувати і виплачувати працівникам заробітну плату не рідше ніж двічі на місяць. У випадку невиплати зарплати слід розрізняти компенсацію за затримку та виплату несвоєчасної зарплати.

Закон «Про державний бюджет України» на кожен рік встановлює мінімальну зарплату. Якщо працівнику нараховано меньше, потрібно робити доплати до мінімальної зарплати.

Безпомилковий розрахунок середньої зарплати важливий:

  • для нарахування відпускних;
  • для відрядження;
  • при звільненні;
  • для лікарняних;
  • для декретних.

Не забуваємо про нові суми виплат:

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
Переглядів: 211295
За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
Переглядів: 197497
З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
Переглядів: 2466
Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
Переглядів: 11987
Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
Переглядів: 71928
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
Переглядів: 1024
Більше статей за темою Більше новин за темою Більше питань за темою