Заробітна плата

Погодинна оплата праці: особливості

Головна з виплат працівникам бюджетних установ – заробітна плата, на яку роботодавець нараховує ЄСВ і з якої відраховує ПДФО, військовий збір, аліменти та інші відрахування з зарплати.

Кодекс законів про працю встановлює один з основних обов’язків роботодавця – нараховувати і виплачувати працівникам заробітну плату не рідше ніж двічі на місяць. У випадку невиплати зарплати слід розрізняти компенсацію за затримку та виплату несвоєчасної зарплати.

Закон «Про державний бюджет України» на кожен рік встановлює мінімальну зарплату. Якщо працівнику нараховано меньше, потрібно робити доплати до мінімальної зарплати.

Безпомилковий розрахунок середньої зарплати важливий:

  • для нарахування відпускних;
  • для відрядження;
  • при звільненні;
  • для лікарняних;
  • для декретних.

Не забуваємо про нові суми виплат:

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
Переглядів: 46628
На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
Переглядів: 64412
Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
Переглядів: 243195
За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
Переглядів: 233395
Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
Переглядів: 100480
Як визначити назви посад у органах місцевого самоврядування (ОМС), як під них підібрати розміри посадових окладів та що й з чим має узгоджуватися у кадрових, внутрішніх документах та звітності ОМС.
Переглядів: 7752
Якими є посадові оклади педпрацівників, вчителів ДЮСШ і науково-педагогічних працівників? Відповіді на ці та інші питання, а також приклади нарахування зарплати педпрацівникам – у даному огляді.
Переглядів: 76738
Більше статей за темою Більше новин за темою Більше питань за темою