Як встановити доплату керівникам закладів освіти з інклюзивним навчанням

22774
Автор
головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків Міністерства освіти і науки України

Запитання

У закладі освіти організовано навчання осіб з особливими освітніми потребами. Уряд передбачив доплату директору та заступнику директора з навчальної роботи такого закладу. Як встановити доплату керівним працівникам: від ставки, годин, усієї тарифікації? Чи є граничний розмір доплати?

Відповідь

Педагогічним працівникам закладу освіти, в якому створені інклюзивні класи чи групи, Постанова № 1391 передбачає встановлювати доплату в розмірі 20%. Проте, щоб її встановити, потрібно дотримати певних умов.

Керівнику закладу освіти, в якому організовано навчання осіб з особливими освітніми потребами, доплату встановлюйте за умови, що створено три і більше інклюзивних класи/групи.

Щоб таку доплату отримав заступник керівника з навчальної роботи закладу освіти, в його обов’язки має входити організація інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами.

Тож керівним працівникам, тобто керівнику закладу освіти та його заступнику з навчальної роботи, встановлюйте доплату за організацію інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладі освіти в розмірі 20% від їхніх посадових окладів за основною посадою. Єдина умова встановлення такої доплати — створення в закладі освіти трьох і більше інклюзивних класів чи груп.

Також Постанова № 1391 дозволяє встановити доплату в розмірі 20% за роботу в інклюзивних класах/групах педагогічним працівникам та помічникам вихователів у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної/професійно-технічної, фахової передвищої освіти. Але встановлюйте її в розмірі 20% від посадового окладу лише тим педпрацівникам, які безпосередньо працюють в інклюзивному класі чи групі та тільки за години роботи в інклюзивному класі/групі.

Якщо керівні працівники ведуть викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі та працюють в інклюзивних класах/групах, за тарифікації встановлюйте їм доплату як учителю, викладачу, керівнику гуртка за години роботи в інклюзивному класі/групі.

Адже відповідно до пункту 91 Інструкції № 102, керівні працівники закладу освіти можуть вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі. Проте їхнє навантаження має бути не більше:

  • дев’яти годин на тиждень, тобто 360 годин на рік, якщо вони за основною посадою отримують повний посадовий оклад/ставку;
  • 18 годин на тиждень, якщо за основною посадою вони працюють на 0,5 ставки.

Оплату цим працівникам за норму годин, визначену у цьому пункті, проводьте понад основний посадовий оклад/ставку в порядку, передбаченому відповідно для учителів, викладачів та керівників гуртків — за тарифікацією.

Наголошуємо, що і доплату керівним працівникам за організацію інклюзивного навчання, і доплату педагогічним працівникам за роботу в інклюзивних класах/групах можна встановлювати з 1 січня 2022 року у фіксованому розмірі 20%, а не в граничному, як було до прийняття Постанови № 1391.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
373713

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9821

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2489

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
313590