Як встановити доплату керівникам закладів освіти з інклюзивним навчанням

17194
Автор
головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків Міністерства освіти і науки України

Запитання

У закладі освіти організовано навчання осіб з особливими освітніми потребами. Уряд передбачив доплату директору та заступнику директора з навчальної роботи такого закладу. Як встановити доплату керівним працівникам: від ставки, годин, усієї тарифікації? Чи є граничний розмір доплати?

Відповідь

Педагогічним працівникам закладу освіти, в якому створені інклюзивні класи чи групи, Постанова № 1391 передбачає встановлювати доплату в розмірі 20%. Проте, щоб її встановити, потрібно дотримати певних умов.

Керівнику закладу освіти, в якому організовано навчання осіб з особливими освітніми потребами, доплату встановлюйте за умови, що створено три і більше інклюзивних класи/групи.

Щоб таку доплату отримав заступник керівника з навчальної роботи закладу освіти, в його обов’язки має входити організація інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами.

Тож керівним працівникам, тобто керівнику закладу освіти та його заступнику з навчальної роботи, встановлюйте доплату за організацію інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладі освіти в розмірі 20% від їхніх посадових окладів за основною посадою. Єдина умова встановлення такої доплати — створення в закладі освіти трьох і більше інклюзивних класів чи груп.

Також Постанова № 1391 дозволяє встановити доплату в розмірі 20% за роботу в інклюзивних класах/групах педагогічним працівникам та помічникам вихователів у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної/професійно-технічної, фахової передвищої освіти. Але встановлюйте її в розмірі 20% від посадового окладу лише тим педпрацівникам, які безпосередньо працюють в інклюзивному класі чи групі та тільки за години роботи в інклюзивному класі/групі.

Якщо керівні працівники ведуть викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі та працюють в інклюзивних класах/групах, за тарифікації встановлюйте їм доплату як учителю, викладачу, керівнику гуртка за години роботи в інклюзивному класі/групі.

Адже відповідно до пункту 91 Інструкції № 102, керівні працівники закладу освіти можуть вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі. Проте їхнє навантаження має бути не більше:

  • дев’яти годин на тиждень, тобто 360 годин на рік, якщо вони за основною посадою отримують повний посадовий оклад/ставку;
  • 18 годин на тиждень, якщо за основною посадою вони працюють на 0,5 ставки.

Оплату цим працівникам за норму годин, визначену у цьому пункті, проводьте понад основний посадовий оклад/ставку в порядку, передбаченому відповідно для учителів, викладачів та керівників гуртків — за тарифікацією.

Наголошуємо, що і доплату керівним працівникам за організацію інклюзивного навчання, і доплату педагогічним працівникам за роботу в інклюзивних класах/групах можна встановлювати з 1 січня 2022 року у фіксованому розмірі 20%, а не в граничному, як було до прийняття Постанови № 1391.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71725

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132052

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15193