Кошторис бюджетної установи

Небюджетний рахунок — рятівне коло для оплати видатків у воєнний час

Кошторис бюджетної установи — основний документ, згідно з яким її фінансують. У складанні кошторису беруть участь і економісти, і бухгалтери установи.

Для бюджетників кошторис встановлює на рік:

Слід розрізняти:

  • індивідуальний кошторис – це безпосередньо кошторис бюджетної установии. Його затверджує розпорядник.
  • зведений кошторис – це кошторис головного розпорядника бюджетних коштів, який є підсумком індивідуальних кошторисів, а тому не вимагає затвердження та подається до Мінфіну (держбюджетні програми) або місцевого фінансового органу (програми місцевих бюджетів).

Складання кошторису бюджетної установи ділиться на наступні етапи:

  • доведення установі граничних показників за загальним фондом;
  • складання розрахунків за надходженнями спеціального фонду;
  • складання розрахунків за видатками загального і спеціального фондів;
  • заповнення вступної і основної частин кошторису;
  • підписання кошторису бюджетної установи і розрахунків до нього;
  • подання їх на затвердження.

Важливо скласти та затвердити кошторис за перевіреним зразком.

За потреби не забуваємо й як коректно заповнити та подати довідку про внесення змін до кошторису.
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Переглядів: 166223
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
Переглядів: 350588
Як внести зміни до кошторису бюджетної установи: ➤ у яких ситуаціях вносити ➤ як змінювати кошторис ➤ у які строки ➤ довідка про зміни до кошторису - бланк ➤ зразок заповнення довідки про зміни до кошторису
Переглядів: 76436
Кошторис – основний документ бюджетної установи, згідно з яким її фінансують. У його складанні беруть участь і економісти, і бухгалтери установи. Допоможемо їм це зробити правильно.
Переглядів: 22325
Кабмін Постановою № 765 вніс зміни до Порядку № 590 — дозволив підприємствам, які постачають бюджетним установам товари, виконують роботи і надають послуги, відкривати небюджетні рахунки на їх ім’я в Казначействі. Бухгалтерську спільноту непокоїть запитання: чи зможуть тепер бюджетні установи своєчасно розраховуватися з постачальниками за товари, виконані роботи і надані послуги, якщо підприємства відкриють у Казначействі небюджетні рахунки?
Переглядів: 14815
Більше статей за темою Більше новин за темою Більше питань за темою