Чи відносять нараховану амортизацію на фактичні видатки за КЕКВ?

3658

Запитання

Чи відносять нараховану амортизацію на фактичні видатки за КЕКВ?

Відповідь

Ні, нараховану амортизацію відображають у витратах за субрахунками 8014 «Амортизація», 8114 «Амортизація» без зазначення коду економічної класифікації видатків бюджету (далі — КЕКВ).

Оновлена інструкція до КЕКВ: що змінили

Це передбачено у Рекомендаціях зі співставлення субрахунків бухгалтерського обліку доходів та витрат з кодами бюджетної класифікації (лист Мінфіну від 30.12.2016 № 31-11420-06-5/37851; далі — Рекомендації).

Адже у Рекомендаціях навпроти субрахунків 8014 і 8114 жодного КЕКВ не зазначено. А їх Мінфін розробив саме для того, щоб правильно застосовувати норми запроваджених з 2017 року Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі (далі — НП(с)БОДС) 124 «Доходи», затвердженого наказом Мінфіну від 24.12.2010 № 1629, НП(с)БОДС 135 «Витрати», затвердженого наказом Мінфіну від 18.05.2012 № 568, та Плану рахунків.

Чи відносять нараховану амортизацію на фактичні видатки за КЕКВ?
ФАЇНА ІСКРИЖИЦЬКАексперт Експертус Головбух
Замовник хоче перерозподілити видатки у межах загального обсягу бюджетних призначень. Бюджетне законодавство не забороняє цього. Треба лише правильно все зробити

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
294683

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
157147

Небюджетний рахунок — рятівне коло для оплати видатків у воєнний час

Кабмін Постановою № 765 вніс зміни до Порядку № 590 — дозволив підприємствам, які постачають бюджетним установам товари, виконують роботи і надають послуги, відкривати небюджетні рахунки на їх ім’я в Казначействі. Бухгалтерську спільноту непокоїть запитання: чи зможуть тепер бюджетні установи своєчасно розраховуватися з постачальниками за товари, виконані роботи і надані послуги, якщо підприємства відкриють у Казначействі небюджетні рахунки?
12984