Щоб отримати субвенцію на STEM-обладнання старшої школи подайте заявку МОН до 18 квітня

Автор
головний редактор порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
З 8 до 18 квітня 2025 року МОН приймає заявки на отримання освітньої субвенції в частині створення сучасного освітнього простору. Хто зможе отримати субвенцію, та що для цього треба зробити – розповімо далі

Щоб отримати субвенцію на STEM-обладнання старшої школи подайте заявку МОН до 18 квітня

МОН повідомило, що розмір субвенції становить 499,4 млн грн. Програма передбачає модернізацію навчальних кабінетів у межах реформи старшої школи «Профільна».

За ці кошти заклади освіти зможуть обладнати кабінети біології, фізики, хімії, географії, математики та STEM-лабораторії:

  • сучасним лабораторним обладнанням;
  • комп'ютерною технікою та інтерактивними засобами навчання;
  • новими меблями.

Акцент у використанні субвенції буде на створенні єдиного освітнього простору в закладі освіти (STEM-кластер). Це передбачає не лише оснащення кабінетів сучасним обладнанням, а й ремонт приміщень, який має бути здійснений коштом місцевих бюджетів або інших джерел, не заборонених законодавством.

Хто може отримати субвенцію?

Заявки на отримання субвенції подають місцеві ради та обласні військові адміністрації. Кожен регіон може подати заявку для одного закладу освіти, Київська міська військова адміністрація має право запропонувати до десяти закладів.

Вимоги до закладів освіти для отримання фінансування:

  • очна або змішана форма навчання (поєднання очної й дистанційної);
  • забезпечення здобуття профільної середньої освіти у 2027/2028 навчальному році (згідно з перспективним планом розвитку закладів загальної середньої освіти);
  • на 1 січня 2025 року мають щонайменше 60 учнів на паралелі 7 класів (передбачено зміни в постанову згідно з протоколом засідання комісії) або забезпечують освітній процес лише у 8–11(12), 9–11(12) та 10–11(12) класах, або згідно з перспективним планом розвитку закладів загальної середньої освіти органів місцевого самоврядування у 2027/2028 навчальному році стане єдиним закладом, що забезпечуватиме здобуття профільної середньої освіти в територіальній громаді;
  • забезпечують підвезення шкільним автобусом (для закладів у сільській місцевості).

Для участі в конкурсі на отримання субвенції місцеві ради та обласні військові адміністрації мають:

  1. Заповнити Google-форму з основною інформацією про заклад освіти.
  2. Підготувати проєктну заявку за офіційною формою (відповідає Google-формі), яка містить детальну інформацію про заклад освіти.
  3. Скласти кошторис витрат згідно з формою та забезпечити гарантію співфінансування з місцевого / обласного бюджету (не менше ніж 10 % від загальної суми);
  4. Підготувати гарантійний лист щодо дотримання умов співфінансування, вчасного використання субвенції та проведення ремонтних робіт відповідно до вимог МОН.
  5. Подати комплект документів через офіційну електронну систему документообігу з цифровим підписом керівника відповідної місцевої ради чи ОВА та продублювати на електронну пошту: [email protected].

Як відбуватиметься відбір?

Подані заявки розглядатиме спеціальна комісія у складі представників:

  • Міністерства освіти і науки України;
  • Міністерства фінансів України;
  • Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
  • Комісія оцінить заявки за критеріями та визначить, які заклади освіти отримають субвенцію на модернізацію кабінетів.

Держава надає субвенцію на умовах співфінансування:

  • 90% — кошти державного бюджету;
  • 10% — кошти місцевих бюджетів.

Ця субвенція – важливий крок для підготовки закладів освіти до впровадження реформи старшої школи, яка стартує у 2027 році та дасть змогу учням обирати профілі навчання відповідно до їхніх зацікавлень і планів на майбутнє.

Саме сучасні лабораторії з новітнім обладнанням дадуть змогу учням й ученицям здобувати знання й уміння для успішної кар'єри в галузях науки, технологій, інженерії та математики.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
408368

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180683

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
50066

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22964

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді