Котельня опалює дві установи. Як поділити витрати

901
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

На баланс відділу освіти передали котельню, яка опалює школу та садок. До якої установи ввести операторів котельні? Як поділити витрати?

Відповідь

Кожна установа отримує бюджетні кошти тільки за наявності затверджених кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду. Тож брати бюджетні зобов’язання і витрачати бюджетні кошти установи мають на цілі та в межах, установлених затвердженими кошторисами, планами асигнувань загального фонду бюджету, планами надання кредитів із загального фонду бюджету, планами спеціального фонду.

⚡️ За які порушення в кошторисі доведеться сплатити штраф

Ревізори прискіпливо контролюють розрахунки між установами, якщо вони мають, наприклад, спільну котельню. Якщо одна установа утримує кочегарів, які опалюють кілька установ, то витрати мають розподілятися пропорційно розміру опалювальної площі, яку вони займають. Для цього потрібно укласти договір і зробити розрахунки. Перелік витрат, що має частково відшкодувати інша установа, залежить у кожному випадку від конкретних обставин. У договорі визначайте дату, коли установа має відшкодувати вам понесені витрати. До якої установи ввести операторів котельні, вирішуйте за взаємною згодою сторін.

Щоб не допустити порушення, бухгалтер установи, яка утримує операторів котельні, має постійно контролювати, як установи дотримують умови договору, правильно розраховувати витрати, а також пильнувати, чи своєчасно надходять суми з відшкодування таких витрат на рахунок установи.

Кошти, що отримали в поточному році, зараховуйте як відшкодування витрат та відносьте на відновлення касових видатків. Фактичні видатки коригуйте залежно від проведених операцій.

Якщо такі витрати надходитимуть на рахунок установи невчасно і установа утримуватиме операторів котельні та інші витрати, пов’язані з експлуатацією котельні коштами зі свого бюджету, бухгалтер має відображати щомісяця заборгованість.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
342290

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
164916

Довідка про зміни до кошторису

Як внести зміни до кошторису бюджетної установи: ➤ у яких ситуаціях вносити ➤ як змінювати кошторис ➤ у які строки ➤ довідка про зміни до кошторису - бланк ➤ зразок заповнення довідки про зміни до кошторису
74849