У які числа місяця має засідати комісія із соціального страхування

1111
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Комісія із соціального страхування рішення про призначення матеріального забезпечення працівників останнім часом передає за день до виплати заробітної плати. Бухгалтерія ледве встигає вчасно нарахувати і виплатити допомогу за дні, які оплачує установа. Чи обумовлює законодавство, в які числа місяця має засідати комісія із соціального страхування?

Відповідь

Як відзвітувати про зарплату до статистики? ►►► Дізнайтеся за результатами тесту✔️

Установа має розглянути документи для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів протягом 10 днів із дня, коли вони надійшли (ч. 1 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV). За цей час лікарняний має пройти керівника підрозділу, кадровика і комісію із соцстраху. Роботодавець зобов’язаний виплатити працівнику допомогу за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати зарплати.

Комісію із соціального страхування створюють відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління ФСС від 19.07.2018 № 13 (далі — Положення № 13).

Засідання — основна форма роботи комісії. Засідання проводять відповідно до затвердженого комісією плану, але не рідше двох разів на місяць (п. 4.1 Положення № 13). Члени комісії беруть участь у засіданнях особисто і не мають права передавати повноваження іншим посадовим особам (п. 4.1 Положення № 13).

Плануйте засідання не пізніше як за два робочих дні до дати виплати зарплати, тоді бухгалтерія встигне вчасно нарахувати і виплатити допомогу за дні, які оплачує роботодавець.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237453

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153066

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
47060

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243637

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12932