У які числа місяця має засідати комісія із соціального страхування

881
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Комісія із соціального страхування рішення про призначення матеріального забезпечення працівників останнім часом передає за день до виплати заробітної плати. Бухгалтерія ледве встигає вчасно нарахувати і виплатити допомогу за дні, які оплачує установа. Чи обумовлює законодавство, в які числа місяця має засідати комісія із соціального страхування?

Відповідь

Як відзвітувати про зарплату до статистики? ►►► Дізнайтеся за результатами тесту✔️

Установа має розглянути документи для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів протягом 10 днів із дня, коли вони надійшли (ч. 1 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV). За цей час лікарняний має пройти керівника підрозділу, кадровика і комісію із соцстраху. Роботодавець зобов’язаний виплатити працівнику допомогу за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати зарплати.

Комісію із соціального страхування створюють відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління ФСС від 19.07.2018 № 13 (далі — Положення № 13).

Засідання — основна форма роботи комісії. Засідання проводять відповідно до затвердженого комісією плану, але не рідше двох разів на місяць (п. 4.1 Положення № 13). Члени комісії беруть участь у засіданнях особисто і не мають права передавати повноваження іншим посадовим особам (п. 4.1 Положення № 13).

Плануйте засідання не пізніше як за два робочих дні до дати виплати зарплати, тоді бухгалтерія встигне вчасно нарахувати і виплатити допомогу за дні, які оплачує роботодавець.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26577

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206821

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23972

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82165