У які числа місяця має засідати комісія із соціального страхування

1687
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Комісія із соціального страхування рішення про призначення матеріального забезпечення працівників останнім часом передає за день до виплати заробітної плати. Бухгалтерія ледве встигає вчасно нарахувати і виплатити допомогу за дні, які оплачує установа. Чи обумовлює законодавство, в які числа місяця має засідати комісія із соціального страхування?

Відповідь

Як відзвітувати про зарплату до статистики? ►►► Дізнайтеся за результатами тесту✔️

Установа має розглянути документи для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів протягом 10 днів із дня, коли вони надійшли (ч. 1 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV). За цей час лікарняний має пройти керівника підрозділу, кадровика і комісію із соцстраху. Роботодавець зобов’язаний виплатити працівнику допомогу за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати зарплати.

Комісію із соціального страхування створюють відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління ФСС від 19.07.2018 № 13 (далі — Положення № 13).

Засідання — основна форма роботи комісії. Засідання проводять відповідно до затвердженого комісією плану, але не рідше двох разів на місяць (п. 4.1 Положення № 13). Члени комісії беруть участь у засіданнях особисто і не мають права передавати повноваження іншим посадовим особам (п. 4.1 Положення № 13).

Плануйте засідання не пізніше як за два робочих дні до дати виплати зарплати, тоді бухгалтерія встигне вчасно нарахувати і виплатити допомогу за дні, які оплачує роботодавець.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421753

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236336

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24149