У які числа місяця має засідати комісія із соціального страхування

1908
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Комісія із соціального страхування рішення про призначення матеріального забезпечення працівників останнім часом передає за день до виплати заробітної плати. Бухгалтерія ледве встигає вчасно нарахувати і виплатити допомогу за дні, які оплачує установа. Чи обумовлює законодавство, в які числа місяця має засідати комісія із соціального страхування?

Відповідь

Як відзвітувати про зарплату до статистики? ►►► Дізнайтеся за результатами тесту✔️

Установа має розглянути документи для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів протягом 10 днів із дня, коли вони надійшли (ч. 1 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV). За цей час лікарняний має пройти керівника підрозділу, кадровика і комісію із соцстраху. Роботодавець зобов’язаний виплатити працівнику допомогу за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати зарплати.

Комісію із соціального страхування створюють відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління ФСС від 19.07.2018 № 13 (далі — Положення № 13).

Засідання — основна форма роботи комісії. Засідання проводять відповідно до затвердженого комісією плану, але не рідше двох разів на місяць (п. 4.1 Положення № 13). Члени комісії беруть участь у засіданнях особисто і не мають права передавати повноваження іншим посадовим особам (п. 4.1 Положення № 13).

Плануйте засідання не пізніше як за два робочих дні до дати виплати зарплати, тоді бухгалтерія встигне вчасно нарахувати і виплатити допомогу за дні, які оплачує роботодавець.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
216523

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
404137

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
251166

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
168535