До редакції «Головбух Бюджет» надійшло запитання від читача: керівник бюджетної установи надає працівникам премію щомісяця. Чи має він право надати, окрім виробничої, премію до професійного свята в тому самому місяці?
Працівниця влаштувалась на роботу, під час випробувального терміну перенесла інфаркт і потрапила до лікарні: чи оплатять їй лікарняний?
У кошторисі бюджетної установи на початку року немає коштів на виплату премій, але є зекономлені за рахунок вакансій кошти фонду заробітної плати. Чи може керівник установи використати кошти фонду зарплати на виплату премій працівникам?
Штатна чисельність установи становить 280 осіб. Кого можна призначити відповідальним за ведення військового обліку? Яку доплату встановити?
Чи можна не виплачувати надбавки за складність і напруженість у роботі, якщо немає коштів?
Працівник отримав побутову травму. На лікарняному є позначка «Алкогольне сп’яніння», відтак допомога по тимчасовій непрацездатності не надавалась. Після цього він пропрацював 2 місяці і захворів. Чи може страхувальник виключити дні перебування на попередньому лікарняному при розрахунку оплати нового листка непрацездатності?
Що робити, якщо є заборгованість з виплати заробітної плати? Що робити, коли в період воєнного стану немає можливості нарахувати і виплатити заробітну плату, або можна нарахувати, але не можна виплатити?
Робітник працює на підприємстві, яке є боржником з ЄСВ, чи оплатять йому лікарняний?
Чи може роботодавець відмовитися виплачувати лікарняні працівнику, якщо в листку непрацездатності не вказаний код хвороби?
Працівник у січні був у відпустці 10 днів. Згідно з наказом про преміювання йому треба виплатити премію в розмірі 100% середньомісячного заробітку. Як правильно нарахувати премію: виплатити 100% середньомісячного заробітку або 100% премії поділити на кількість робочих днів і помножити на кількість відпрацьованих днів? У положенні про преміювання немає уточнень, як нараховувати працівникам премії за невідпрацьований час.