Чи вносити до табелю обліку робочого часу дані про навантаження педпрацівника ЗДО
Запитання
Чи необхідно вносити до табелю обліку використання робочого часу дані про педагогічне навантаження педпрацівника ЗДО
Відповідь
Оплата праці педагогічних працівників: посадові оклади 2025 року
📣Нараховуйте зарплату бюджетникам просто: добірка лайфхаків
За статтею 26 Закону України «Про дошкільну освіту» від 06.06.2024 № 3788-ІХ, педагогічне навантаження – це складова робочого часу педпрацівника закладу дошкільної освіти (ЗДО).
Оскільки педпрацівникам ЗДО оплачують робочий час, то вносити до табеля дані про педагогічне навантаження немає необхідності.
Натомість керівник ЗДО може внести до табеля обліку робочого часу дані і про робочий час, і про педагогічне навантаження.
Оскільки години заміни тимчасово відсутніх працівників необхідно оплачувати, МОН радить вносити до табеля обліку використання робочого часу інформації про години.
Нагадаємо, роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому законодавством порядку (Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).
Форма табелю обліку використання робочого часу затверджена наказом Держкомстату від 05.12.2008 № 489. Вона носить рекомендаційний характер і складається із мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень. При необхідності форму можна доповнити іншими показниками, необхідними для обліку.
У табель обліку використання робочого часу працівників заносять дані про робочі дні (робочий час) працівника, а також про дні відсутності на робочому місці (відпустки, тимчасова непрацездатність, відрядження тощо).