Чи вносити до табелю обліку робочого часу дані про навантаження педпрацівника ЗДО

30
Автор
головний редактор порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»

Запитання

Чи необхідно вносити до табелю обліку використання робочого часу дані про педагогічне навантаження педпрацівника ЗДО

Відповідь

Детальний матеріал

Оплата праці педагогічних працівників: посадові оклади 2025 року

Переглянути

📣Нараховуйте зарплату бюджетникам просто: добірка лайфхаків

За статтею 26 Закону України «Про дошкільну освіту» від 06.06.2024 № 3788-ІХ, педагогічне навантаження – це складова робочого часу педпрацівника закладу дошкільної освіти (ЗДО).

Оскільки педпрацівникам ЗДО оплачують робочий час, то вносити до табеля дані про педагогічне навантаження немає необхідності.

Натомість керівник ЗДО може внести до табеля обліку робочого часу дані і про робочий час, і про педагогічне навантаження.

Оскільки години заміни тимчасово відсутніх працівників необхідно оплачувати, МОН радить вносити до табеля обліку використання робочого часу інформації про години.

Нагадаємо, роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому законодавством порядку (Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).

Форма табелю обліку використання робочого часу затверджена наказом Держкомстату від 05.12.2008 № 489. Вона носить рекомендаційний характер і складається із мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень. При необхідності форму можна доповнити іншими показниками, необхідними для обліку.

У табель обліку використання робочого часу працівників заносять дані про робочі дні (робочий час) працівника, а також про дні відсутності на робочому місці (відпустки, тимчасова непрацездатність, відрядження тощо).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22433

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59427

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
130336

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8089

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86964