Вихід із відпустки без збереження зарплати – оформлення
Щоб оформити достроковий вихід працівника з відпустки без збереження зарплати, видайте наказ на підставі заяви працівника.
За сімейними обставинами та з інших причин працівнику можна надати відпустку без збереження зарплати. Про строк відпустки домовляються працівник та роботодавець. Максимальний строк такої відпустки – 15 календарних днів (к. дн.) на рік.
Частина 3 статті 26 Закону України «Про відпустки» дозволяє надати неоплачувану відпустку за згодою сторін будь-якому працівнику за наступних підстав:
- за сімейними обставинами та з інших причин;
- на час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством;
- у разі виникнення загрози збройної агресії проти України, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру.
Тож не буде порушенням, якщо працівник із роботодавцем спільно вирішать змінити попередню домовленість. Ініціювати дострокове припинення відпустки може працівник, в якого відпала потреба у відпустці і який хоче отримати зарплату.
Також роботодавець може попросити працівника раніше вийти з відпустки. Наприклад, якщо захворів працівник, що замінював відсутнього працівника.
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ