Відрядження за основним місцем роботи. Як табелювати за сумісництвом
Запитання
Працівника, який працює в установі за сумісництвом, направляють у відрядження за основним місцем роботи. Як оформити його відсутність на роботі за сумісництвом у період такого відрядження? Чи потрібно йому на роботі за сумісництвом нараховувати відрядні?
Відповідь
Громадянин має право працювати в одній або декількох установах одночасно, якщо інше не передбачають законодавство, колективний договір або угода з роботодавцем (ст. 21 КЗпП). Сумісника, як і будь-якого працівника, можна відправити у відрядження. Таке відрядження оформляють за загальними правилами.
Відрядження - розмір добових та сума витрат на найм житла 2021
Якщо працівника відрядив для виконання службового завдання один роботодавець, такий працівник має право на збереження робочого місця і на оплату праці за період відрядження тільки в установі, що відряджає. Тобто якщо у відрядження його відправили з місця роботи за сумісництвом, то гарантії, які передбачає стаття 121 КЗпП, забезпечує установа, в якій працівник працює за сумісництвом.
Отже, чи потрібно нараховувати на роботі за сумісництвом відрядні? Тут працює правило: хто працівника направляє у відрядження, той і виконує вимоги статті 121 КЗпП, тобто оплачує його працю у відрядженні відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, але не нижче середнього заробітку, а також компенсує витрати на відрядження, а саме: добові, витрати на проїзд, проживання тощо.
Якщо з місця роботи за сумісництвом працівника у відрядження не направляли, то й оплачувати час відсутності на роботі не зобов’язані. Це підтверджує Мінсоцполітики в листі від 23.04.2013 № 146/13/133-13. У такій ситуації на посаді за сумісництвом — не важливо, внутрішнім чи зовнішнім — в табелі проставляйте код «І» інші причини неявок або цифровий «030».
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.