Відрядження за основним місцем роботи. Як табелювати за сумісництвом

449
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівника, який працює в установі за сумісництвом, направляють у відрядження за основним місцем роботи. Як оформити його відсутність на роботі за сумісництвом у період такого відрядження? Чи потрібно йому на роботі за сумісництвом нараховувати відрядні?

Відповідь

Громадянин має право працювати в одній або декількох установах одночасно, якщо інше не передбачають законодавство, колективний договір або угода з роботодавцем (ст. 21 КЗпП). Сумісника, як і будь-якого працівника, можна відправити у відрядження. Таке відрядження оформляють за загальними правилами.

Відрядження - розмір добових та сума витрат на найм житла 2021

Якщо працівника відрядив для виконання службового завдання один роботодавець, такий працівник має право на збереження робочого місця і на оплату праці за період відрядження тільки в установі, що відряджає. Тобто якщо у відрядження його відправили з місця роботи за сумісництвом, то гарантії, які передбачає стаття 121 КЗпП, забезпечує установа, в якій працівник працює за сумісництвом.

Отже, чи потрібно нараховувати на роботі за сумісництвом відрядні? Тут працює правило: хто працівника направляє у відрядження, той і виконує вимоги статті 121 КЗпП, тобто оплачує його працю у відрядженні відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, але не нижче середнього заробітку, а також компенсує витрати на відрядження, а саме: добові, витрати на проїзд, проживання тощо.

Якщо з місця роботи за сумісництвом працівника у відрядження не направляли, то й оплачувати час відсутності на роботі не зобов’язані. Це підтверджує Мінсоцполітики в листі від 23.04.2013 № 146/13/133-13. У такій ситуації на посаді за сумісництвом — не важливо, внутрішнім чи зовнішнім — в табелі проставляйте код «І» інші причини неявок або цифровий «030».

Відрядження за основним місцем роботи. Як табелювати за сумісництвом
ЛЮДМИЛА КРАВЧЕНКО,керівник експертної групи Експертус Головбух
Що робити, коли премія припадає на період відрядження?

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
208653

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
118330

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
155847

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
19675