Як встановити карантинну доплату медичній сестрі дитсадка

336

Запитання

У нашому дитячому садку працює медична сестра — має 7-й тарифний розряд з окладом 4112 грн. Щомісяця ми здійснюємо їй доплату до розміру мінзарплати. У березні встановили ще й доплату в розмірі 20% посадового окладу на час карантину з 01.01.2021. Чи враховувати таку доплату за розрахунку доплати до мінзарплати? Чи можна у березні виплачувати доплату за січень—лютий 2021 року?

Відповідь

Ні, враховувати карантину доплату за розрахунку доплати до мінзарплати не потрібно. Пояснимо чому.

ТЕСТ для бухгалтера: Як організувати і оплатити роботу у період карантину

За задумом Уряду, доплата медичним працівникам закладів освіти державної і комунальної власності у розмірі 20% «компенсує» їхню роботу у несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я (п. 1 Постанови № 67).

Щоб визначитися, чи враховувати карантинну доплату за розрахунку доплати до мінзарплати, пригадаємо вимоги Закону № 108. Так, за статтею 3-1 Закону № 108, за обчислення мінімального розміру зарплати працівника не враховують премії до святкових і ювілейних дат та доплати за:

  • роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;
  • роботу в нічний та надурочний час;
  • роз’їзний характер робіт.

Тож коли обчислюєте мінімальну заробітну плату медичній сестрі закладу за відпрацьовану норму часу, не враховуйте доплату за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я у розмірі 20%.

Оскільки у Постанові № 67 зазначено, що право на таку доплату у медпрацівників виникло з 01.01.2021, керівник закладу правомірно встановив доплату з початку року. Тож у березні виплатіть медичній сестрі доплату за січень—березень.

Установлюйте таку доплату до посадового окладу, визначеного за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки. Виплачуйте її тільки за рахунок коштів, передбачених на оплату праці вашого закладу освіти.

Наразі, щоб запобігти поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, карантин встановлено до 30.04.2021. Тож у квітні також виплатіть доплату медичній сестрі.

Як встановити карантинну доплату медичній сестрі дитсадка
ТАРАС ШАРИЙ,керівник Об’єднаної редакції Експертус Головбух, ACCA DipIFR (rus)

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26577

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206827

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23972

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82166