Яку посаду вказати, якщо записи в трудовій книжці засвідчує бухгалтер, що виконує функції кадровика

1271

Запитання

В установі бухгалтер виконує функції кадровика: засвідчує записи у трудових, копії наказів, підписує П-2 звільнених працівників, візує кадрові документи. Чи правомірно вказувати йому свою посаду, коли засвідчує записи?

Відповідь

Відповідь залежить від того, чи є у штатному розписі посада інспектора з кадрів.

Зміни в роботі бухгалтера-кадровика 2021

Ситуація 1. У штатному розписі немає посади інспектора з кадрів

Пропишіть обов’язки з кадрового обліку у посадовій інструкції бухгалтера. Якщо виникає необхідність, коло завдань та обов’язків окремих працівників можна розширити й доручити їм роботи, передбачені для різних груп посад, рівних за складністю, виконання яких не потребує іншої спеціальності, кваліфікації (п. 6 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 1 ДКХП, затверджений наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336).

Коли бухгалтер засвідчуватиме запис у трудовій, копію наказу, підписуватиме П-2 звільненого працівника, візуватиме кадрові документи, вкаже свою посаду.

Якщо розширяєте обов’язки в процесі роботи бухгалтера, дотримуйте процедури зміни істотних умов праці. Обґрунтуйте, що є змінами в організації виробництва і праці, та попередьте працівника про зміну істотних умов праці щонайпізніше за два місяці (ст. 32 КЗпП).

Якщо зафіксуєте обов’язки з кадрового обліку в посадовій інструкції, не встановлюйте доплати бухгалтеру за кадрову роботу. Це навантаження входитиме до його посадових обов’язків.

Яку посаду вказати, якщо записи в трудовій книжці засвідчує бухгалтер, що виконує функції кадровика
ЛЮДМИЛА КРАВЧЕНКО,керівник експертної групи Експертус Головбух
Ревізори уважно вивчають штатний розпис, коли перевіряють, чи законно установа нарахувала заробітну плату працівникам. Адже неправильно сформований штатний розпис завищує або занижує потреби установи у бюджетних коштах і як наслідок — бухгалтер допускає порушення.

Ситуація 2. У штатному розписі є кадровик

Якщо штатний розпис передбачає вакантну посаду інспектора з кадрів, бухгалтер може виконувати обов’язки кадровика за суміщенням. Тоді у кадрових документах він вказує суміщувану посаду — інспектор з кадрів.

Є два способи доручити роботу за суміщенням:

  1. односторонньо з ініціативи роботодавця — шляхом зміни істотних умов праці відповідно до статті 32 КЗпП;
  2. за погодженням із працівником.

Оптимально, якщо бухгалтер сам виявить бажання суміщувати посаду інспектора з кадрів і вкаже про це в заяві. Тоді не доведеться обґрунтовувати, що зміна істотних умов праці законна, та чекати два місяці, щоб запровадити суміщення.

Директор видає наказ із кадрових питань тривалого строку зберігання про запровадження суміщення, в якому вказує:

  • посаду, за якою встановлюють суміщення;
  • розмір доплати (ст. 105 КЗпП);
  • за потреби — період, на який запроваджують суміщення.

Бухгалтер ознайомлюється із наказом під підпис. З моменту ознайомлення бухгалтер вказує в кадрових документах посаду «інспектор з кадрів».

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14129

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9821

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12964