Яку посаду вказати, якщо записи в трудовій книжці засвідчує бухгалтер, що виконує функції кадровика

1125

Запитання

В установі бухгалтер виконує функції кадровика: засвідчує записи у трудових, копії наказів, підписує П-2 звільнених працівників, візує кадрові документи. Чи правомірно вказувати йому свою посаду, коли засвідчує записи?

Відповідь

Відповідь залежить від того, чи є у штатному розписі посада інспектора з кадрів.

Зміни в роботі бухгалтера-кадровика 2021

Ситуація 1. У штатному розписі немає посади інспектора з кадрів

Пропишіть обов’язки з кадрового обліку у посадовій інструкції бухгалтера. Якщо виникає необхідність, коло завдань та обов’язків окремих працівників можна розширити й доручити їм роботи, передбачені для різних груп посад, рівних за складністю, виконання яких не потребує іншої спеціальності, кваліфікації (п. 6 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 1 ДКХП, затверджений наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336).

Коли бухгалтер засвідчуватиме запис у трудовій, копію наказу, підписуватиме П-2 звільненого працівника, візуватиме кадрові документи, вкаже свою посаду.

Якщо розширяєте обов’язки в процесі роботи бухгалтера, дотримуйте процедури зміни істотних умов праці. Обґрунтуйте, що є змінами в організації виробництва і праці, та попередьте працівника про зміну істотних умов праці щонайпізніше за два місяці (ст. 32 КЗпП).

Якщо зафіксуєте обов’язки з кадрового обліку в посадовій інструкції, не встановлюйте доплати бухгалтеру за кадрову роботу. Це навантаження входитиме до його посадових обов’язків.

Яку посаду вказати, якщо записи в трудовій книжці засвідчує бухгалтер, що виконує функції кадровика
ЛЮДМИЛА КРАВЧЕНКО,керівник експертної групи Експертус Головбух
Ревізори уважно вивчають штатний розпис, коли перевіряють, чи законно установа нарахувала заробітну плату працівникам. Адже неправильно сформований штатний розпис завищує або занижує потреби установи у бюджетних коштах і як наслідок — бухгалтер допускає порушення.

Ситуація 2. У штатному розписі є кадровик

Якщо штатний розпис передбачає вакантну посаду інспектора з кадрів, бухгалтер може виконувати обов’язки кадровика за суміщенням. Тоді у кадрових документах він вказує суміщувану посаду — інспектор з кадрів.

Є два способи доручити роботу за суміщенням:

  1. односторонньо з ініціативи роботодавця — шляхом зміни істотних умов праці відповідно до статті 32 КЗпП;
  2. за погодженням із працівником.

Оптимально, якщо бухгалтер сам виявить бажання суміщувати посаду інспектора з кадрів і вкаже про це в заяві. Тоді не доведеться обґрунтовувати, що зміна істотних умов праці законна, та чекати два місяці, щоб запровадити суміщення.

Директор видає наказ із кадрових питань тривалого строку зберігання про запровадження суміщення, в якому вказує:

  • посаду, за якою встановлюють суміщення;
  • розмір доплати (ст. 105 КЗпП);
  • за потреби — період, на який запроваджують суміщення.

Бухгалтер ознайомлюється із наказом під підпис. З моменту ознайомлення бухгалтер вказує в кадрових документах посаду «інспектор з кадрів».

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74661

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
21953

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
93998

Довідка ОК-5 для підтвердження страхового стажу

Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
35472