Чи оцінювати діяльність головбуха, якщо установу реорганізовували

388

Запитання

У вересні 2020 року та на початку 2021 року, у порядку реорганізації, до бюджетної установи приєднались інші установи. У зв’язку з цим сфера діяльності головбуха такої установи розширилася. Чи повинно Казначейство у 2021 році оцінювати його діяльність?

Відповідь

Оцінювати діяльність головбуха чи ні, залежить не стільки від реорганізаційних процесів, які відбуваються в установі, як від зміни його посадових обов’язків. Аргументуємо.

Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів

Чи виконують головні бухгалтери бюджетних установ свої повноваження, контролює Казначейство. Робить воно це через оцінку їх діяльності на підставі статті 112 Бюджетного кодексу України. Оцінку виконання головним бухгалтером своїх повноважень проводять відповідно до Порядку № 1537 (п. 19 Типового положення № 59).

Загалом діяльність бухгалтерів оцінюють за попередній рік. Цей процес складається із внутрішнього й зовнішньою оцінювання і триває до 1 травня (п. 5, 6 Порядку № 1537). Підлягають оцінці як керівники бухгалтерських служб, так і фахівці (бухгалтери), які одноосібно виконують обов’язки бухслужби.

Оцінці підлягає діяльність головного бухгалтера, який:

  • працює на посаді не менше ніж рік;
  • унаслідок організаційних змін1 обіймає посаду менше ніж рік, якщо його посадові обов’язки не змінилися (п. 4 Порядку № 1537).
1 Сюди належить перейменування бюджетної установи, зміна назви структурного підрозділу, зміна підпорядкування тощо.

Діяльність головбуха, призначеного на посаду на визначений термін2, та вагітної жінки можна оцінювати за їх власним бажанням.

2 Тобто працює за строковим трудовим договором

Щорічна оцінка діяльності не поширюється на головбухів, які:

  • обіймають посаду менше ніж рік;
  • тимчасово виконують обов’язки головбуха;
  • вийшли з відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і для догляду за дитиною. Діяльність таких головбухів оцінюють не раніше ніж через рік після їхнього виходу на роботу.

Отже, діяльність головного бухгалтера бюджетної установи, до якої унаслідок реорганізації приєдналася інша установа, підлягає оцінці, якщо посадові обов’язки такого головного бухгалтера не змінилися. І не важливо, відбулось таке приєднання у 2020 році чи на початку 2021 року. Порядок № 1537 не містить жодних виключень для таких головбухів.

Якщо окрім організаційних змін, відбулися зміни у посадових обов’язках головбуха, оцінювання не проводять.

Щоб пройти оцінку, подайте до Казначейства до 1 квітня погоджену органом вищого рівня Анкету про виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень за формою згідно з додатком до Порядку № 1537.

Насамкінець зауважимо, в умовах пандемії COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, цілком ймовірно, що на момент проведення оцінки діяльності ви може перебувати на лікарняному. Проте Порядок № 1537 не визначає ні умов, ні строків оцінювання за подібних обставин. Тож, у такій ситуації, після виходу на роботу, радимо звернутися до органу Казначейства та узгодити дії, пов’язані з оцінкою. Адже надавати роз’яснення з питань застосування Порядку № 1537 уповноважене саме Казначейство (п. 4 Порядку № 1537).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
28773

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
22417