Як замінити голову комісії із соціального страхування, який перебуває у тривалих відрядженнях

3974

Запитання

Голова комісії з соціального страхування установи часто перебуває у тривалих відрядженнях. Чи можна оформити заміну на період його відсутності?

Відповідь

Голова комісії соціального страхування та його заступник обираються на її засіданні відкритим голосуванням. Вони мають представляти різні сторони — роботодавця і застрахованих осіб.

►Усе про заповнення Звіту з ЄСВ

Роботодавець своїх представників делегує до комісії наказом, а застрахованих осіб представляє профспілка або інший уповноважений на представництво орган.

Як правило, двічі на місяць комісія із соціального страхування збирається на свої засідання. Свої рішення на них вона може ухвалювати, якщо присутні:

  • більше половини її членів;
  • представники кожної зі сторін.

►Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах: перевіряють ФСС

Тож якщо протягом тривалого періоду член комісії із соціального страхування не може бути присутнім на засіданнях (через відрядження, хворобу, відпустку), і це не дає їй можливість повноцінно працювати та виносити рішення, відповідна сторона має делегувати нового члена комісії. То коли відсутній голова комісії — його потрібно обирати. Адже делегований член комісії не може одразу стати її головою — за нього має відбутися відкрите голосування.

Такий порядок роботи комісії передбачає Положення про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затверджене постановою правління ФСС з ТВП від 23.06.2008 № 25.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5868

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
49012

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
72497

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1092

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
63955