Працівнику встановили неповний робочий час. Як табелювати

762
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник установи виявив бажання працювати щодня по чотири години. Скільки відпрацьованих днів потрібно проставити у табелі використання робочого часу?

Відповідь

Неповний робочий час за угодою між працівником і керівником установи можна встановлювати як під час прийняття на роботу, так і згодом. У заяві та в наказі потрібно зазначити, як встановлюєте неповний робочий час і вказати режим роботи. Приміром: чотири години на день, відповідно з 9 до 13 години. Оплачуйте працю у такій ситуації відповідно відпрацьованому часу, про що також зазначайте в наказі.

СКАЧАТИ готовий розрахунок норми тривалості рабочого часу на 2021 рік

Табель — джерело інформації про використаний робочий час працівника. Цей документ містить відомості і про фактично відпрацьовані години, і про невідпрацьований час. Щоб відобразити години роботи працівників, яким встановлено неповний робочий день, застосовують код «РС» (02). Такий код застосовують для кодування робочого часу, відпрацьованого сумісником, оскільки робота за сумісництвом є різновидом роботи на умовах неповного робочого часу.

Щоб відобразити, скільки відпрацьовано за місяць днів, проставляйте загальну кількість робочих днів, які відпрацював працівник. Приміром, якщо у березні 22 робочих дні, а працівник відпрацював на умовах неповного робочого часу всі дні, то в цій колонці зазначайте 22 робочих дні.

Щоб відобразити, скільки відпрацьовано за місяць годин, проставляйте загальну кількість відпрацьованих годин. Приміром, якщо робочий тиждень нормальної тривалості за п’ятиденного робочого тижня, і працівник у березні відпрацював 22 робочих дні на умовах неповного робочого часу повністю, то в цій колонці зазначайте 88 годин.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14181

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60481