Працівнику встановили неповний робочий час. Як табелювати

1112
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник установи виявив бажання працювати щодня по чотири години. Скільки відпрацьованих днів потрібно проставити у табелі використання робочого часу?

Відповідь

Неповний робочий час за угодою між працівником і керівником установи можна встановлювати як під час прийняття на роботу, так і згодом. У заяві та в наказі потрібно зазначити, як встановлюєте неповний робочий час і вказати режим роботи. Приміром: чотири години на день, відповідно з 9 до 13 години. Оплачуйте працю у такій ситуації відповідно відпрацьованому часу, про що також зазначайте в наказі.

СКАЧАТИ готовий розрахунок норми тривалості рабочого часу на 2021 рік

Табель — джерело інформації про використаний робочий час працівника. Цей документ містить відомості і про фактично відпрацьовані години, і про невідпрацьований час. Щоб відобразити години роботи працівників, яким встановлено неповний робочий день, застосовують код «РС» (02). Такий код застосовують для кодування робочого часу, відпрацьованого сумісником, оскільки робота за сумісництвом є різновидом роботи на умовах неповного робочого часу.

Щоб відобразити, скільки відпрацьовано за місяць днів, проставляйте загальну кількість робочих днів, які відпрацював працівник. Приміром, якщо у березні 22 робочих дні, а працівник відпрацював на умовах неповного робочого часу всі дні, то в цій колонці зазначайте 22 робочих дні.

Щоб відобразити, скільки відпрацьовано за місяць годин, проставляйте загальну кількість відпрацьованих годин. Приміром, якщо робочий тиждень нормальної тривалості за п’ятиденного робочого тижня, і працівник у березні відпрацював 22 робочих дні на умовах неповного робочого часу повністю, то в цій колонці зазначайте 88 годин.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14321

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9905

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13041