Як ТВК відобразити в обліку грошову заставу кандидатів

1917

Запитання

Щоб ТВК зареєструвала кандидатів на відповідних місцевих виборах, вони після початку виборчого процесу та до моменту подання реєстраційних документів вносять до ТВК грошову заставу у безготівковій формі єдиним платежем. Як ТВК відобразити кошти грошової застави в бухгалтерському обліку?

Відповідь

Типова кореспонденція субрахунків зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 17.09.2019 № 386

Щоб отримувати грошову заставу від кандидатів в депутати/на місцевого голову, територіальна виборча комісія (ТВК) відкриває в органі Казначейства спеціальний (депозитний) рахунок (далі — спецрахунок) (п. 2 Порядку № 193).

Такі небюджетні спецрахунки Казначейство відкрило для обласних, районних, міських, районних у містах, селищних та сільських ТВК ще у вересні поточного року. Про це Казначейство повідомило на власному офіційному вебсайті.

Бюджетні новації — 2021

Тому кошти, які надійдуть відповідній ТВК на спецрахунок, уважайте коштами:

  • що надійшли у тимчасове розпорядження ТВК;
  • підлягають поверненню або перерахуванню за призначенням, коли настануть відповідні умови.

Облік коштів, які отримали у якості грошової застави від платників на спецрахунок, ведіть за Д-т субрахунку 2315 «Рахунки для обліку депозитних сум» та К-т субрахунку 6413 «Розрахунки за депозитними сумами» (Порядок застосування Плану рахунків).

Не повертайте кошти платникам, якщо вони:

  • перерахують їх на спецрахунок у меншому розмірі, ніж визначило ЦВК або з порушенням вимог виборчого законодавства — наприклад, кошти вніс неналежний суб’єкт внесення, не у визначений строк, двома і більше платежами тощо;
  • не пройдуть/не будуть обрані за результатами місцевих виборів (п. 8, п. 10 Порядку № 193).

Кошти грошової застави, які не повернули, перерахуйте до відповідного місцевого бюджету у восьмиденний строк, відповідно, після:

  • закінчення строку реєстрації кандидатів на відповідних місцевих виборах;
  • дня офіційного оприлюднення результатів виборів (п. 8, п. 10 Порядку № 193).

Отже, грошова застава на виборах — джерело фінансування місцевого бюджету.

Кореспонденція субрахунків з перерахування до місцевого бюджету грошової застави — у

Таблиці

.

Проведення з відображення операцій з депозитними коштами, зокрема й ті, що містить Таблиця, Типова кореспонденція не визначає. Тому зафіксуйте їх у додатку до Положення про облікову політику ТВК.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
42783

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78832

Безоплатна передача основних засобів в бюджетних установах

У бюджетній сфері безоплатна передача – поширене явище. Коли відбувається безоплатна передача основних засобів? Як різнитиметься оцінка активу залежно від ситуації та як відображати ці операції в бухобліку? Розглянемо детальніше.
150044

Списання дебіторської заборгованості у бюджетних установах 2025

Щоб правильно здійснити списання дебіторської заборгованості під час воєнного стану — скористайтеся порадами у статті. Підкажемо, як бути зі списанням дебіторської заборгованості строк позовної давності якої минув. Скачайте приклади проводок і працюйте з легкістю.
49285

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
24940