Як ТВК відобразити в обліку грошову заставу кандидатів

1124

Запитання

Щоб ТВК зареєструвала кандидатів на відповідних місцевих виборах, вони після початку виборчого процесу та до моменту подання реєстраційних документів вносять до ТВК грошову заставу у безготівковій формі єдиним платежем. Як ТВК відобразити кошти грошової застави в бухгалтерському обліку?

Відповідь

Типова кореспонденція субрахунків зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 17.09.2019 № 386

Щоб отримувати грошову заставу від кандидатів в депутати/на місцевого голову, територіальна виборча комісія (ТВК) відкриває в органі Казначейства спеціальний (депозитний) рахунок (далі — спецрахунок) (п. 2 Порядку № 193).

Такі небюджетні спецрахунки Казначейство відкрило для обласних, районних, міських, районних у містах, селищних та сільських ТВК ще у вересні поточного року. Про це Казначейство повідомило на власному офіційному вебсайті.

Бюджетні новації — 2021

Тому кошти, які надійдуть відповідній ТВК на спецрахунок, уважайте коштами:

  • що надійшли у тимчасове розпорядження ТВК;
  • підлягають поверненню або перерахуванню за призначенням, коли настануть відповідні умови.

Облік коштів, які отримали у якості грошової застави від платників на спецрахунок, ведіть за Д-т субрахунку 2315 «Рахунки для обліку депозитних сум» та К-т субрахунку 6413 «Розрахунки за депозитними сумами» (Порядок застосування Плану рахунків).

Не повертайте кошти платникам, якщо вони:

  • перерахують їх на спецрахунок у меншому розмірі, ніж визначило ЦВК або з порушенням вимог виборчого законодавства — наприклад, кошти вніс неналежний суб’єкт внесення, не у визначений строк, двома і більше платежами тощо;
  • не пройдуть/не будуть обрані за результатами місцевих виборів (п. 8, п. 10 Порядку № 193).

Кошти грошової застави, які не повернули, перерахуйте до відповідного місцевого бюджету у восьмиденний строк, відповідно, після:

  • закінчення строку реєстрації кандидатів на відповідних місцевих виборах;
  • дня офіційного оприлюднення результатів виборів (п. 8, п. 10 Порядку № 193).

Отже, грошова застава на виборах — джерело фінансування місцевого бюджету.

Кореспонденція субрахунків з перерахування до місцевого бюджету грошової застави — у

Таблиці

.

Проведення з відображення операцій з депозитними коштами, зокрема й ті, що містить Таблиця, Типова кореспонденція не визначає. Тому зафіксуйте їх у додатку до Положення про облікову політику ТВК.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3093

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
118878

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
299489

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9701