Як ТВК відобразити в обліку грошову заставу кандидатів

1498

Запитання

Щоб ТВК зареєструвала кандидатів на відповідних місцевих виборах, вони після початку виборчого процесу та до моменту подання реєстраційних документів вносять до ТВК грошову заставу у безготівковій формі єдиним платежем. Як ТВК відобразити кошти грошової застави в бухгалтерському обліку?

Відповідь

Типова кореспонденція субрахунків зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 17.09.2019 № 386

Щоб отримувати грошову заставу від кандидатів в депутати/на місцевого голову, територіальна виборча комісія (ТВК) відкриває в органі Казначейства спеціальний (депозитний) рахунок (далі — спецрахунок) (п. 2 Порядку № 193).

Такі небюджетні спецрахунки Казначейство відкрило для обласних, районних, міських, районних у містах, селищних та сільських ТВК ще у вересні поточного року. Про це Казначейство повідомило на власному офіційному вебсайті.

Бюджетні новації — 2021

Тому кошти, які надійдуть відповідній ТВК на спецрахунок, уважайте коштами:

  • що надійшли у тимчасове розпорядження ТВК;
  • підлягають поверненню або перерахуванню за призначенням, коли настануть відповідні умови.

Облік коштів, які отримали у якості грошової застави від платників на спецрахунок, ведіть за Д-т субрахунку 2315 «Рахунки для обліку депозитних сум» та К-т субрахунку 6413 «Розрахунки за депозитними сумами» (Порядок застосування Плану рахунків).

Не повертайте кошти платникам, якщо вони:

  • перерахують їх на спецрахунок у меншому розмірі, ніж визначило ЦВК або з порушенням вимог виборчого законодавства — наприклад, кошти вніс неналежний суб’єкт внесення, не у визначений строк, двома і більше платежами тощо;
  • не пройдуть/не будуть обрані за результатами місцевих виборів (п. 8, п. 10 Порядку № 193).

Кошти грошової застави, які не повернули, перерахуйте до відповідного місцевого бюджету у восьмиденний строк, відповідно, після:

  • закінчення строку реєстрації кандидатів на відповідних місцевих виборах;
  • дня офіційного оприлюднення результатів виборів (п. 8, п. 10 Порядку № 193).

Отже, грошова застава на виборах — джерело фінансування місцевого бюджету.

Кореспонденція субрахунків з перерахування до місцевого бюджету грошової застави — у

Таблиці

.

Проведення з відображення операцій з депозитними коштами, зокрема й ті, що містить Таблиця, Типова кореспонденція не визначає. Тому зафіксуйте їх у додатку до Положення про облікову політику ТВК.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
27049

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108822

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
64032

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22590