Чи можна утримати аліменти з матеріальної допомоги на оздоровлення

3646
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник іде у відпустку і керівник йому надає матеріальну допомогу на оздоровлення. Чи може бухгалтерія утримати аліменти з такої виплати?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Як відзвітувати про зарплату до статистики? ►►► Дізнайтеся за результатами тесту✔️

Перелік видів доходів, які враховують за визначення розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затверджений постановою КМУ від 26.02.93 № 146 (далі — Перелік № 146).

Перелік № 146 передбачає виплати, з яких аліменти утримують, а не з яких не утримують. Матеріальна допомога, що має систематичний характер, і яку надають усім або більшості працівників, у тому числі на оздоровлення до відпустки, є однією зі складових заробітної плати як інші заохочувальні та компенсаційні виплати (пп. 2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5). Тож її сума обкладається ПДФО, оскільки зарплата для цілей обкладення доходів ПДФО — це основна й додаткова зарплата, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, які виплачують платникові податку у зв’язку з відносинами трудового найму.

Отже, матеріальну допомогу на оздоровлення до відпустки не виключайте зі складу доходів, з яких стягують аліменти.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263133

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71975

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132232

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15574