Як диференціювати зарплату

5701

Запитання

У бюджетній установі працівники з різною кваліфікацією отримують приблизно однакову заробітну плату. Керівник установи встановив більш кваліфікованим працівникам доплати, надбавки, але заробітна плата, яку їм нараховують за місяць, не на багато перевищує розмір мінімальної зарплати. Щоб провести диференціацію, керівник установи нараховує премію. Чи потрібно включати таку премію до рівня мінімальної зарплати?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

У деяких бюджетних установах некваліфіковані працівники (сторожі, прибиральники, тощо) отримують практично однакову заробітну плату з висококваліфікованими фахівцями. Щоб не допустити «зрівнялівки», в розмірах заробітної плати в межах фонду оплати праці має бути диференціація заробітної плати працівників, які отримують її на рівні мінімальної.

Диференціацію зарплати проводять на підставі законів та інших нормативно-правових актів, а також колективного договору. Керівник установи встановлює заробітну плату в межах бюджетних асигнувань та позабюджетних надходжень. Така вимога прописана в статті 98 Кодексу законів про працю України.

Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів

Для цього керівник встановлює доплати, надбавки, залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці. Такі доплати не мають перевищувати їх граничних розмірів. А якщо надбавки і доплати в граничних розмірах не впливають на ситуацію, керівник може встановити премії.

Премії на відміну від надбавок і доплат можна надавати в більших розмірах. Єдина проблема — не завжди вистачає фонду заробітної плати. І навіть за цих умов включайте премію до рівня мінімальної зарплати. Таку норму передбачає стаття 3-1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108. А саме: мінімальна заробітна платиа містить, зокрема, премії та винагороди, у тому числі за вислугу років, які мають систематичний характер.

Як диференціювати зарплату
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
У яких розмірах і на який термін керівник установи має право встановлювати надбавки працівникам — дізнаєтеся зі статті

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81457

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2172