Чи можна назвати посаду «Керівник департаменту»

4995

Запитання

Директор хоче змінити структуру підприємства, ввести нові посади. Чи можна назвати посаду «Керівник департаменту»?

Відповідь

Ні. Конкретизуйте посаду. Керівник — це узагальнене поняття, для назв посад його не використовують.

Пошук по Класифікатору професій

Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджений наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327, передбачає професійну назву роботи «Керівник (директор, начальник та ін.) департаменту» (код 1231). Назва належить до професійного угруповання 1231 «Керівники фінансових, бухгалтерських, економічних, юридичних та адміністративних підрозділів та інші керівники».

Ця професійна назва роботи — «наскрізна», її можуть використовувати підприємства різних видів економічної діяльності.

Професійна назва роботи, яка містить запис у дужках, на практиці потребує конкретного визначення (Основні положення КП). Складова «керівник» у назві роботи «Керівник (директор, начальник та ін.) департаменту» є узагальненням подальшого переліку посад, визначеного у дужках.

Чи можна назвати посаду «Керівник департаменту»
ЛЮДМИЛА КРАВЧЕНКО,керівник експертної групи Експертус Головбух
Ревізори уважно вивчають штатний розпис, коли перевіряють, чи законно установа нарахувала заробітну плату працівникам. Адже неправильно сформований штатний розпис завищує або занижує потреби установи у бюджетних коштах і як наслідок — бухгалтер допускає порушення.

Ви можете ввести до штатного розпису одну з указаних у дужках назв:

  • начальник департаменту,
  • директор департаменту.

Кваліфікаційну характеристику професії «Керівник (директор, начальник та ін.) департаменту» (код 1231) містить Розділ 3 Випуску 1 ДКХП.

КП передбачає професійну назву роботи «Директор департаменту» (код 1229.1), яка належить до професійного угруповання 1229.1 «Керівні працівники апарату центральних органів державної влади». Цю професійну назву використовують тільки в системі державної служби.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151523

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14438