Чи потрібен дозвіл вищого органу на виплату надбавки та премії директору КНП

4221

Запитання

Контракт директора КНП передбачає: надбавку за складність та напруженість — 50% посадового окладу; щомісячну премію — 100% посадового окладу за наявності фонду економії заробітної плати; матеріальну допомогу на соціально-побутові потреби. Контракт підписав міський голова. Чи потрібен для цих виплат наказ начальника відділу охорони здоров’я або достатньо внутрішнього наказу директора з посиланням на контракт?

Відповідь

Із керівником комунального закладу охорони здоров’я контракт укладають:

  • згідно з Порядком, затвердженим постановою КМУ від 21.08.2019 № 792 (далі — Порядок № 792);
  • за типовою формою для відповідної організаційно-правової форми державного, комунального закладу охорони здоров’я (п. 3 Порядку № 792).

Типову форму контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я, що діє в організаційно-правовій формі казенного або комунального некомерційного підприємства, КМУ також затвердив постановою від 21.08.2019 № 792 (далі — Типова форма контракту).

Типова форма контракту визначає, зокрема, умови матеріального забезпечення керівника КНП (п. 16):

Преміювання керівника, встановлення йому надбавок і доплат до посадового окладу, надання матеріальної допомоги здійснюють за рішенням органу управління майном у разі відсутності заборгованості із заробітної плати працівникам підприємства, за спожиті комунальні послуги та з платежів до державного і місцевих бюджетів у межах затвердженого фонду оплати праці.

Тобто умовами контракту власник створює можливість додатково стимулювати керівника медзакладу. Однак для визначення конкретних розмірів надбавок і премій та виплати їх директору необхідне рішення вищого органу комунального закладу.

Чи потрібен дозвіл вищого органу на виплату надбавки та премії директору КНП
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
У яких розмірах і на який термін керівник установи має право встановлювати надбавки працівникам — дізнаєтеся зі статті

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26575

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321986

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206816

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23970

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82163