Контракт директора КНП передбачає: надбавку за складність та напруженість — 50% посадового окладу; щомісячну премію — 100% посадового окладу за наявності фонду економії заробітної плати; матеріальну допомогу на соціально-побутові потреби. Контракт підписав міський голова. Чи потрібен для цих виплат наказ начальника відділу охорони здоров’я або достатньо внутрішнього наказу директора з посиланням на контракт?
згідно з Порядком, затвердженим постановою КМУ від 21.08.2019 № 792 (далі — Порядок № 792);
за типовою формою для відповідної організаційно-правової форми державного, комунального закладу охорони здоров’я (п. 3 Порядку № 792).
Типову форму контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я, що діє в організаційно-правовій формі казенного або комунального некомерційного підприємства, КМУ також затвердив постановою від 21.08.2019 № 792 (далі — Типова форма контракту).
Типова форма контракту визначає, зокрема, умови матеріального забезпечення керівника КНП (п. 16):
Преміювання керівника, встановлення йому надбавок і доплат до посадового окладу, надання матеріальної допомоги здійснюють за рішенням органу управління майном у разі відсутності заборгованості із заробітної плати працівникам підприємства, за спожиті комунальні послуги та з платежів до державного і місцевих бюджетів у межах затвердженого фонду оплати праці.
Тобто умовами контракту власник створює можливість додатково стимулювати керівника медзакладу. Однак для визначення конкретних розмірів надбавок і премій та виплати їх директору необхідне рішення вищого органу комунального закладу.
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegramабо FBта читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало