За яким КЕКВ оплачувати курси підвищення кваліфікації

5743

Запитання

Бухгалтер оплатив працівникам час перебування на курсах підвищення кваліфікації за КЕКВ 2250 «Видатки на відрядження». Чи правильно він застосував КЕКВ?

Відповідь

Ні, не правильно. Пояснимо чому.

Працівникам, яких направили на курси підвищення кваліфікації, Уряд установив гарантії та компенсації (постанова КМУ «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.1997 № 695; далі — Постанова № 695).

Якщо такі працівники іногородні, керуйтеся пунктом 1 Постанови № 695 та оплатіть їм:

  • добові за кожен день у дорозі;
  • витрати на проїзд та проживання.

Ці витрати проводьте за КЕКВ 2250 «Видатки на відрядження» за підпунктом 2.2.5 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333 (далі — Інструкція № 333).

Під час курсів підвищення кваліфікації працівники навчаються, а не виконують службові завдання, тож час навчання не може бути службовим відрядженням (лист Мінфіну від 20.05.2013 № 31-07230-16-27/15177).

На час підвищення кваліфікації працівників зберігайте за ними місце роботи (посаду) і виплати, передбачені законодавством (ст. 122 Кодексу законів про працю).

Оскільки за працівниками на час навчання зберігається місце роботи — оплачуйте цей час з розрахунку середньої заробітної плати (п. 1 Постанови № 695). Таке роз’яснення надало Мінсоцполітики у листі від 29.06.2016 № 813/13/84-16.

Заробітну плату за час курсів обчислюйте за Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100.

Отже, заробітну плату за час навчання на курсах підвищення кваліфікації проводьте за КЕКВ 2110 «Оплата праці» (пп. 2.1.1. Інструкції № 333).

За яким КЕКВ оплачувати курси підвищення кваліфікації
ФАЇНА ІСКРИЖИЦЬКАексперт Експертус Головбух
Замовник хоче перерозподілити видатки у межах загального обсягу бюджетних призначень. Бюджетне законодавство не забороняє цього. Треба лише правильно все зробити

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
422106

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149400

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236827

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14427

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24211