На підставі чого утримувати профспілкові внески із зарплати працівників

4340

Запитання

Чи обов’язкова заява працівника, щоб утримувати профспілкові внески із його зарплати?

Відповідь

Громадяни України вільно обирають профспілку, до якої вони бажають вступити. Підставою для вступу є відповідна заява громадянина (працівника). Подають заяву в первинну організацію профспілки. Якщо профспілка щойно створена, прийом до неї здійснюють установчі збори.

Роботодавець за письмовими заявами працівників, які є членами профспілки, зобов’язаний (ст. 42 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV):

  • щомісяця своєчасно і безоплатно утримувати із зарплати профспілкові внески відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди;
  • перераховувати утримані профспілкові внески на рахунок профспілки.

Роботодавець утримує внески, коли нараховує заробітну плату за місяць.

Безготівкову сплату щомісячних членських профспілкових внесків роботодавці проводять за письмовою заявою члена профспілки роботодавцю. Так встановлюють «Рекомендації щодо порядку сплати та обліку членських профспілкових внесків», затверджені постановою Президії Федерації професійних спілок України від 21.09.2006 № П-6-15.

Заяву працівника роботодавець зберігає у своїй бухгалтерії впродовж усього періоду, поки той перебуває на обліку в первинній профспілковій організації роботодавця, та впродовж трьох років після вибуття з неї. Копію заяви зберігає профком.

За інформацією Управління держпраці у Полтавській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237452

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153063

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
47059

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243634

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12929