На підставі чого утримувати профспілкові внески із зарплати працівників

5673

Запитання

Чи обов’язкова заява працівника, щоб утримувати профспілкові внески із його зарплати?

Відповідь

Громадяни України вільно обирають профспілку, до якої вони бажають вступити. Підставою для вступу є відповідна заява громадянина (працівника). Подають заяву в первинну організацію профспілки. Якщо профспілка щойно створена, прийом до неї здійснюють установчі збори.

Роботодавець за письмовими заявами працівників, які є членами профспілки, зобов’язаний (ст. 42 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV):

  • щомісяця своєчасно і безоплатно утримувати із зарплати профспілкові внески відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди;
  • перераховувати утримані профспілкові внески на рахунок профспілки.

Роботодавець утримує внески, коли нараховує заробітну плату за місяць.

Безготівкову сплату щомісячних членських профспілкових внесків роботодавці проводять за письмовою заявою члена профспілки роботодавцю. Так встановлюють «Рекомендації щодо порядку сплати та обліку членських профспілкових внесків», затверджені постановою Президії Федерації професійних спілок України від 21.09.2006 № П-6-15.

Заяву працівника роботодавець зберігає у своїй бухгалтерії впродовж усього періоду, поки той перебуває на обліку в первинній профспілковій організації роботодавця, та впродовж трьох років після вибуття з неї. Копію заяви зберігає профком.

За інформацією Управління держпраці у Полтавській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250575

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167512

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
26646

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62311