На підставі чого утримувати профспілкові внески із зарплати працівників

4428

Запитання

Чи обов’язкова заява працівника, щоб утримувати профспілкові внески із його зарплати?

Відповідь

Громадяни України вільно обирають профспілку, до якої вони бажають вступити. Підставою для вступу є відповідна заява громадянина (працівника). Подають заяву в первинну організацію профспілки. Якщо профспілка щойно створена, прийом до неї здійснюють установчі збори.

Роботодавець за письмовими заявами працівників, які є членами профспілки, зобов’язаний (ст. 42 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV):

  • щомісяця своєчасно і безоплатно утримувати із зарплати профспілкові внески відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди;
  • перераховувати утримані профспілкові внески на рахунок профспілки.

Роботодавець утримує внески, коли нараховує заробітну плату за місяць.

Безготівкову сплату щомісячних членських профспілкових внесків роботодавці проводять за письмовою заявою члена профспілки роботодавцю. Так встановлюють «Рекомендації щодо порядку сплати та обліку членських профспілкових внесків», затверджені постановою Президії Федерації професійних спілок України від 21.09.2006 № П-6-15.

Заяву працівника роботодавець зберігає у своїй бухгалтерії впродовж усього періоду, поки той перебуває на обліку в первинній профспілковій організації роботодавця, та впродовж трьох років після вибуття з неї. Копію заяви зберігає профком.

За інформацією Управління держпраці у Полтавській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
55372

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5006

Терміни виплати зарплати

За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць передбачено фінансову санкцію для роботодавця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з квітня 2024 року – 24000 грн). Що врахувати аби правильно визначити терміни виплати заробітної плати і не допустити порушення розглянемо далі.
15303

Як оплачувати запізнілий лікарняний

Бухгалтер дізнався про відкритий лікарняний з запізненням. Або ж лікарняний був відкритий за вже відпрацьований день. Як обчислити лікарняні такому працівникові з прикладом заповненого Додатка Д1, – у даній консультації.
26402