На підставі чого утримувати профспілкові внески із зарплати працівників

4234

Запитання

Чи обов’язкова заява працівника, щоб утримувати профспілкові внески із його зарплати?

Відповідь

Громадяни України вільно обирають профспілку, до якої вони бажають вступити. Підставою для вступу є відповідна заява громадянина (працівника). Подають заяву в первинну організацію профспілки. Якщо профспілка щойно створена, прийом до неї здійснюють установчі збори.

Роботодавець за письмовими заявами працівників, які є членами профспілки, зобов’язаний (ст. 42 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV):

  • щомісяця своєчасно і безоплатно утримувати із зарплати профспілкові внески відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди;
  • перераховувати утримані профспілкові внески на рахунок профспілки.

Роботодавець утримує внески, коли нараховує заробітну плату за місяць.

Безготівкову сплату щомісячних членських профспілкових внесків роботодавці проводять за письмовою заявою члена профспілки роботодавцю. Так встановлюють «Рекомендації щодо порядку сплати та обліку членських профспілкових внесків», затверджені постановою Президії Федерації професійних спілок України від 21.09.2006 № П-6-15.

Заяву працівника роботодавець зберігає у своїй бухгалтерії впродовж усього періоду, поки той перебуває на обліку в первинній профспілковій організації роботодавця, та впродовж трьох років після вибуття з неї. Копію заяви зберігає профком.

За інформацією Управління держпраці у Полтавській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71725

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132052

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15193