Працівник звільняється. Чи утримувати профвнески з компенсації за невикористану відпустку

3661

Запитання

Працівник надав заяву на звільнення з роботи за власним бажанням. Бухгалтерія нарахувала йому компенсацію за невикористану відпустку за три роки. Чи утримувати профспілкові внески з такої виплати?

Відповідь

Профспілкові внески утримуйте за Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV (далі — Закон № 1045). Якщо роботодавець має письмові заяви працівників, які є членами профспілки, він щомісячно утримує із заробітної плати та перераховує членські внески відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди у визначені терміни (ст. 42 Закону № 1045). Роботодавець не має права затримувати перерахування цих коштів.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Компенсація за невикористану відпустку належить до фонду оплати праці відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держстату від 13.01.2014 № 5. Тобто з компенсації за невикористану відпустку потрібно утримувати профспілкові внески і тоді, коли таку компенсацію виплачують працівнику під час звільнення.

Зважайте, що працівник має право у будь-який час відкликати заяву щодо членських внесків. У такому разі утримувати профспілкові внески із зарплати працівника не можна.

Отже, якщо працівник відкликає заяву на утримання профспілкових внесків у місяці звільнення, то у бухгалтера не має підстав утримувати їх із зарплати працівника.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
373892

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9839

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2497

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314020