Працівник звільняється. Чи утримувати профвнески з компенсації за невикористану відпустку

2560

Запитання

Працівник надав заяву на звільнення з роботи за власним бажанням. Бухгалтерія нарахувала йому компенсацію за невикористану відпустку за три роки. Чи утримувати профспілкові внески з такої виплати?

Відповідь

Профспілкові внески утримуйте за Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV (далі — Закон № 1045). Якщо роботодавець має письмові заяви працівників, які є членами профспілки, він щомісячно утримує із заробітної плати та перераховує членські внески відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди у визначені терміни (ст. 42 Закону № 1045). Роботодавець не має права затримувати перерахування цих коштів.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Компенсація за невикористану відпустку належить до фонду оплати праці відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держстату від 13.01.2014 № 5. Тобто з компенсації за невикористану відпустку потрібно утримувати профспілкові внески і тоді, коли таку компенсацію виплачують працівнику під час звільнення.

Зважайте, що працівник має право у будь-який час відкликати заяву щодо членських внесків. У такому разі утримувати профспілкові внески із зарплати працівника не можна.

Отже, якщо працівник відкликає заяву на утримання профспілкових внесків у місяці звільнення, то у бухгалтера не має підстав утримувати їх із зарплати працівника.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321775

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206652

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23925

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82113

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117248