Чи підвищиться зарплата вчителів школи, якщо її перейменують на гімназію чи ліцей

4781

Запитання

Чи підвищиться оплата праці педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, перейменованих за рішенням місцевих рад на ліцеї?

Відповідь

Вам більше не потрібно гортати величезний нормативний акт, аби знайти строк!

Загальну середню освіту забезпечують:

  • початкова школа — заклад освіти I ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує початкову освіту;
  • гімназія — заклад середньої освіти II ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує базову середню освіту;
  • ліцей — заклад середньої освіти III ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує профільну середню освіту (ст. 9 Закону України «Про загальну середню освіту» від 5.09.2017 № 2145).

При цьому ліцей — це середній загальноосвітній навчально-виховний заклад освіти, що забезпечує здобуття освіти понад державний освітній мінімум, здійснює науково-практичну підготовку талановитої учнівської молоді (Інструкція про організацію та діяльність ліцею, затверджена наказом Міносвіти від 20.07.1995 №217).

Як оплатити вчителю дистанційну роботу у червоній зоні

Поряд із традиційними методами і формами організації навчальних занять, у ліцеї застосовують:

  • інноваційні технології та проектування, конструювання, моделювання (теоретичне і технічне);
  • пошуково-дослідницьку роботу, у т. ч. літню навчально-дослідницьку практику та інші види навчальної діяльності.

Зважаючи на особливості роботи педагогічних працівників ліцеїв, а також гімназій, які є закладами освіти нового типу, передбачена й підвищена оплата їх праці. Зокрема, підпункт «б» пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 №102 (Інструкція), регламентує, що посадові оклади (ставки заробітної плати) керівним та педагогічним працівникам ліцеїв та гімназій підвищуються на 10%.

Тож якщо загальноосвітню школу та школу-інтернат перейменували на гімназію чи ліцей без зміни змісту освітнього процесу та обсягу і видів роботи педагогічних працівників, це не є підставою для підвищення ставок їх зарплати як працівникам закладів нового типу за пунком 28 Інструкції.

За інформацією Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71450

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131812

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13892

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347711