Чи входить час перевдягання в оплачуваний робочий час

2282

Запитання

Чи можуть входити в оплачуваний робочий час такі періоди, як час перевдягання, здавання інструменту до та після зміни?

Відповідь

Кодекс законів про працю України (КЗпП) не визначає термін «робочий час». У трудовому законодавстві його вживають у кількох значеннях:

  • час, протягом якого працівник згідно з розпорядком робочого дня (графіком змінності) повинен перебувати на робочому місці й виконувати трудові обов’язки;
  • фактично відпрацьований робочий час, який фіксують у табелі обліку робочого часу.

СКАЧАТИ готовий розрахунок норми тривалості рабочого часу на 2021 рік

Мінсоцполітики у листі «Про режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку» від 22.06.2007 № 199/13/116-07 визначило робочий час як час, протягом якого працівник повинен виконувати обов’язки за трудовим договором.

Однак робочий час не однорідний. Його поділяють на:

  • підготовчо-заключний період;
  • час основної роботи;
  • час перерв;
  • час допоміжної роботи;
  • час обслуговування робочого місця тощо.
До підготовчо-заключного періоду можна віднести, наприклад, час на перевдягання, отримання завдання та звіт про його виконання, підготовку та здавання інструменту (обладнання), обслуговування робочого місця тощо.

Взаємні зобов’язання сторін щодо режиму роботи, тривалості робочого часу і часу відпочинку встановлюють у колективному договорі (ст. 13 КЗпП, ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII). Тож входить чи не входить підготовчо-заключний період до робочого часу певних категорій працівників, як оплачувати цей період — визначте в колективному договорі та правилах внутрішнього трудового розпорядку.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14174

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9844

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978