Чи входить час перевдягання в оплачуваний робочий час

2865

Запитання

Чи можуть входити в оплачуваний робочий час такі періоди, як час перевдягання, здавання інструменту до та після зміни?

Відповідь

Кодекс законів про працю України (КЗпП) не визначає термін «робочий час». У трудовому законодавстві його вживають у кількох значеннях:

  • час, протягом якого працівник згідно з розпорядком робочого дня (графіком змінності) повинен перебувати на робочому місці й виконувати трудові обов’язки;
  • фактично відпрацьований робочий час, який фіксують у табелі обліку робочого часу.

СКАЧАТИ готовий розрахунок норми тривалості рабочого часу на 2021 рік

Мінсоцполітики у листі «Про режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку» від 22.06.2007 № 199/13/116-07 визначило робочий час як час, протягом якого працівник повинен виконувати обов’язки за трудовим договором.

Однак робочий час не однорідний. Його поділяють на:

  • підготовчо-заключний період;
  • час основної роботи;
  • час перерв;
  • час допоміжної роботи;
  • час обслуговування робочого місця тощо.
До підготовчо-заключного періоду можна віднести, наприклад, час на перевдягання, отримання завдання та звіт про його виконання, підготовку та здавання інструменту (обладнання), обслуговування робочого місця тощо.

Взаємні зобов’язання сторін щодо режиму роботи, тривалості робочого часу і часу відпочинку встановлюють у колективному договорі (ст. 13 КЗпП, ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII). Тож входить чи не входить підготовчо-заключний період до робочого часу певних категорій працівників, як оплачувати цей період — визначте в колективному договорі та правилах внутрішнього трудового розпорядку.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22385

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59265

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
129989

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8070

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86906