Чи входить час перевдягання в оплачуваний робочий час

1929

Запитання

Чи можуть входити в оплачуваний робочий час такі періоди, як час перевдягання, здавання інструменту до та після зміни?

Відповідь

Кодекс законів про працю України (КЗпП) не визначає термін «робочий час». У трудовому законодавстві його вживають у кількох значеннях:

  • час, протягом якого працівник згідно з розпорядком робочого дня (графіком змінності) повинен перебувати на робочому місці й виконувати трудові обов’язки;
  • фактично відпрацьований робочий час, який фіксують у табелі обліку робочого часу.

СКАЧАТИ готовий розрахунок норми тривалості рабочого часу на 2021 рік

Мінсоцполітики у листі «Про режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку» від 22.06.2007 № 199/13/116-07 визначило робочий час як час, протягом якого працівник повинен виконувати обов’язки за трудовим договором.

Однак робочий час не однорідний. Його поділяють на:

  • підготовчо-заключний період;
  • час основної роботи;
  • час перерв;
  • час допоміжної роботи;
  • час обслуговування робочого місця тощо.
До підготовчо-заключного періоду можна віднести, наприклад, час на перевдягання, отримання завдання та звіт про його виконання, підготовку та здавання інструменту (обладнання), обслуговування робочого місця тощо.

Взаємні зобов’язання сторін щодо режиму роботи, тривалості робочого часу і часу відпочинку встановлюють у колективному договорі (ст. 13 КЗпП, ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII). Тож входить чи не входить підготовчо-заключний період до робочого часу певних категорій працівників, як оплачувати цей період — визначте в колективному договорі та правилах внутрішнього трудового розпорядку.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86359

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9714