Чи входить час перевдягання в оплачуваний робочий час

2718

Запитання

Чи можуть входити в оплачуваний робочий час такі періоди, як час перевдягання, здавання інструменту до та після зміни?

Відповідь

Кодекс законів про працю України (КЗпП) не визначає термін «робочий час». У трудовому законодавстві його вживають у кількох значеннях:

  • час, протягом якого працівник згідно з розпорядком робочого дня (графіком змінності) повинен перебувати на робочому місці й виконувати трудові обов’язки;
  • фактично відпрацьований робочий час, який фіксують у табелі обліку робочого часу.

СКАЧАТИ готовий розрахунок норми тривалості рабочого часу на 2021 рік

Мінсоцполітики у листі «Про режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку» від 22.06.2007 № 199/13/116-07 визначило робочий час як час, протягом якого працівник повинен виконувати обов’язки за трудовим договором.

Однак робочий час не однорідний. Його поділяють на:

  • підготовчо-заключний період;
  • час основної роботи;
  • час перерв;
  • час допоміжної роботи;
  • час обслуговування робочого місця тощо.
До підготовчо-заключного періоду можна віднести, наприклад, час на перевдягання, отримання завдання та звіт про його виконання, підготовку та здавання інструменту (обладнання), обслуговування робочого місця тощо.

Взаємні зобов’язання сторін щодо режиму роботи, тривалості робочого часу і часу відпочинку встановлюють у колективному договорі (ст. 13 КЗпП, ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII). Тож входить чи не входить підготовчо-заключний період до робочого часу певних категорій працівників, як оплачувати цей період — визначте в колективному договорі та правилах внутрішнього трудового розпорядку.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398