Чи входить час перевдягання в оплачуваний робочий час
Запитання
Чи можуть входити в оплачуваний робочий час такі періоди, як час перевдягання, здавання інструменту до та після зміни?
Відповідь
Кодекс законів про працю України (КЗпП) не визначає термін «робочий час». У трудовому законодавстві його вживають у кількох значеннях:
- час, протягом якого працівник згідно з розпорядком робочого дня (графіком змінності) повинен перебувати на робочому місці й виконувати трудові обов’язки;
- фактично відпрацьований робочий час, який фіксують у табелі обліку робочого часу.
СКАЧАТИ готовий розрахунок норми тривалості рабочого часу на 2021 рік
Мінсоцполітики у листі «Про режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку» від 22.06.2007 № 199/13/116-07 визначило робочий час як час, протягом якого працівник повинен виконувати обов’язки за трудовим договором.
Однак робочий час не однорідний. Його поділяють на:
- підготовчо-заключний період;
- час основної роботи;
- час перерв;
- час допоміжної роботи;
- час обслуговування робочого місця тощо.
Взаємні зобов’язання сторін щодо режиму роботи, тривалості робочого часу і часу відпочинку встановлюють у колективному договорі (ст. 13 КЗпП, ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII). Тож входить чи не входить підготовчо-заключний період до робочого часу певних категорій працівників, як оплачувати цей період — визначте в колективному договорі та правилах внутрішнього трудового розпорядку.
Ви класний бухгалтер і в бухгалтерському обліку вам немає рівних? Покажіть свій результат - пройдіть самоперевірку власних знань!
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.