У табелі обліку робочого часу — помилки. Чи буде штраф?
Запитання
Помітили системні помилки в заповненні табелів обліку робочого часу. За це штрафують?
Відповідь
Так, штрафують. Інспектори праці зазвичай перевіряють табелі обліку використання робочого часу.
Роботодавець зобов’язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівниками роботи (ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР). Інструмент обліку — табель.
Помилки в табелі — порушення статті 30 Закону про оплату праці. За таке порушення відповідатимуть і роботодавець — юрособа чи ФОП, і працівник, через якого сталося порушення (ст. 265 КЗпП, ст. 31 КпАП).
Інспектор праці перевірить:
- чи правильно роботодавець обліковує роботу працівників — це пункт з Акта інспекційного відвідування/невиїзного інспектування, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338;
- чи обліковує роботодавець, скільки часу упродовж зміни працівник зайнятий у шкідливих умовах, — цього вимагає Порядок застосування Списку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затверджений наказом Мінпраці від 30.01.1998 № 16.
Розмір штрафу для роботодавця за помилки в табелі залежить від характеру та виду порушень.
Роботодавець має змогу усунути порушення і уникнути штрафу, який передбачає стаття 265 КЗпП. Натомість працівнику, визнаному винуватцем порушення, загрожує адміністративний штраф за статтею 41 КпАП.
Відповідальну за організацію обліку робочого часу особу притягнуть до адміністративної відповідальності. Штраф: 510–1700 грн (ч. 1 ст. 41 КпАП).
Скільки коштуватиме конкретне порушення, визначить суд. Суддя зважить на характер правопорушення, особу порушника і те, чи притягувався він раніше до адміністративної відповідальності.
Окрім штрафу, порушнику доведеться сплатити й судовий збір — 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ст. 40-1 КпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI). З 01.01.2019 це 384 грн 20 коп.
Не сплатили штраф — державний виконавець стягне його примусово, та ще й у подвійному розмірі (ст. 308 КпАП).
Штрафу не буде, якщо минув строк давності.
Адміністративне стягнення накладають щонайпізніше через три місяці з дня вчинення правопорушення. Якщо правопорушення тривале — щонайпізніше через три місяці з дня його виявлення (ст. 38 КпАП).
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.