Надійшов виконавчий лист на утримання аліментів. Чи потрібен наказ керівника

3277
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

В установу надійшов виконавчий лист на утримання аліментів. Чи може бухгалтерія утримувати аліменти із заробітної плати працівника на підставі виконавчого листа чи потрібно ще й наказ керівника в такій ситуації?

Відповідь

Ні, не потрібно. Пояснимо чому.

Щоб стягнути аліменти з боржника державний виконавець виконавчої служби виносить постанову, яку надсилає для виконання установі, організації, які виплачують боржнику заробітну плату (ст. 68, 69, 76 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII). Установа має відраховувати із заробітної плати працівника кошти і перераховувати на рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для таких виплат боржнику. Установи щомісяця надсилають виконавцю звіт про такі відрахування. Якщо законні вимоги виконавця установа не виконує, у тому числі несвоєчасно подає або не подає звіти про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, винні особи можуть понести відповідальність.

Тож якщо в установу надходить виконавчий лист, його мають зареєструвати в спеціальному журналі і зазначити дату коли його отримали. Коли повертають виконавчий документ в журналі також роблять відповідну відмітку і зазначають дату коли він вибув.

Оскільки виконавчий лист є обов’язковим для виконання, то щоб утримати аліменти із заробітної плати працівника видавати окремий наказ по установі не потрібно. Виконавчий документ і є підстава утримувати аліменти з працівника. Аліменти утримує працівник бухгалтерії, посадова інструкція якого передбачає обов’язок проводити такі відрахування із заробітної плати.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237453

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153065

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
47060

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243637

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12932