Надійшов виконавчий лист на утримання аліментів. Чи потрібен наказ керівника

3138
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

В установу надійшов виконавчий лист на утримання аліментів. Чи може бухгалтерія утримувати аліменти із заробітної плати працівника на підставі виконавчого листа чи потрібно ще й наказ керівника в такій ситуації?

Відповідь

Ні, не потрібно. Пояснимо чому.

Щоб стягнути аліменти з боржника державний виконавець виконавчої служби виносить постанову, яку надсилає для виконання установі, організації, які виплачують боржнику заробітну плату (ст. 68, 69, 76 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII). Установа має відраховувати із заробітної плати працівника кошти і перераховувати на рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для таких виплат боржнику. Установи щомісяця надсилають виконавцю звіт про такі відрахування. Якщо законні вимоги виконавця установа не виконує, у тому числі несвоєчасно подає або не подає звіти про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, винні особи можуть понести відповідальність.

Тож якщо в установу надходить виконавчий лист, його мають зареєструвати в спеціальному журналі і зазначити дату коли його отримали. Коли повертають виконавчий документ в журналі також роблять відповідну відмітку і зазначають дату коли він вибув.

Оскільки виконавчий лист є обов’язковим для виконання, то щоб утримати аліменти із заробітної плати працівника видавати окремий наказ по установі не потрібно. Виконавчий документ і є підстава утримувати аліменти з працівника. Аліменти утримує працівник бухгалтерії, посадова інструкція якого передбачає обов’язок проводити такі відрахування із заробітної плати.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263129

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71973

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132232

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15574