Установа перерахувала компенсацію за невикористану відпустку в іншу установу: хто сплачує ЄСВ

487
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівника перевели в іншу установу і за його бажанням перерахували грошову компенсацію за щорічну відпустку на нове місце роботи. Чи потрібно новому роботодавцю нараховувати ЄСВ на ті ж самі суми, коли він нараховуватиме відпускні працівнику за період роботи в попередній установі?

Відповідь

Ні, не потрібно. Пояснимо чому.

Якщо працівник не використає, зокрема, щорічну основну та додаткову відпустки у розмірах, передбачених законодавством, суми грошових компенсацій є базою для нарахування й утримання ЄСВ. Установа, що нараховує й перераховує грошову компенсацію за невикористану щорічну відпустку, є страхувальником, який зобов’язаний нарахувати, утримати та сплатити ЄСВ і відобразити нарахування у звіті (ст. 116 КЗпП). Тобто для нового роботодавця сума отриманої компенсації за відпустку, не використану працівником на попередньому місці роботи, не є базою нарахування й утримання ЄСВ. Так роз’яснює ДФС у листі від 17.02.2015 № 3155/6/99-99-17-03-01-15.

Окрім того, якщо працівник, переведений на роботу в іншу установу, організацію, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки й не одержав за них грошову компенсацію, до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховуйте час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи.

Коли визначаєте суму відпускних, керуйтеся Порядком № 100. Цей документ не містить окремих правил розрахунку відпускних працівникам, яких прийняли на роботу за переведенням. Тому керуйтеся загальним правилом розрахунку відпускних. Заробітну плату за час відпустки розраховуйте з огляду на фактичні нарахування за час роботи в установі, куди перейшов працівник.

Суму компенсації, перераховану з попереднього місця роботи працівника, виплачуйте, коли він використовуватиме дні щорічної відпустки, що залишилися з попереднього місця роботи.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54809

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2548

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81782

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2024

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Врахуємо всі нюанси обчислення соцвнеску разом.
70845

Класифікатор професій для звіту ЄСВ – Додатку Д5 Податкового розрахунку

На допомогу бухгалтеру поради, як користуватися класифікатором професій при заповненні Додатка Д5 Податкового розрахунку. Дивись приклад оформлення штатного розпису, що містить графи, які корисні для заповнення цього додатку.
17013