Установа перерахувала компенсацію за невикористану відпустку в іншу установу: хто сплачує ЄСВ

737
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Працівника перевели в іншу установу і за його бажанням перерахували грошову компенсацію за щорічну відпустку на нове місце роботи. Чи потрібно новому роботодавцю нараховувати ЄСВ на ті ж самі суми, коли він нараховуватиме відпускні працівнику за період роботи в попередній установі?

Відповідь

Ні, не потрібно. Пояснимо чому.

Якщо працівник не використає, зокрема, щорічну основну та додаткову відпустки у розмірах, передбачених законодавством, суми грошових компенсацій є базою для нарахування й утримання ЄСВ. Установа, що нараховує й перераховує грошову компенсацію за невикористану щорічну відпустку, є страхувальником, який зобов’язаний нарахувати, утримати та сплатити ЄСВ і відобразити нарахування у звіті (ст. 116 КЗпП). Тобто для нового роботодавця сума отриманої компенсації за відпустку, не використану працівником на попередньому місці роботи, не є базою нарахування й утримання ЄСВ. Так роз’яснює ДФС у листі від 17.02.2015 № 3155/6/99-99-17-03-01-15.

Окрім того, якщо працівник, переведений на роботу в іншу установу, організацію, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки й не одержав за них грошову компенсацію, до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховуйте час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи.

Коли визначаєте суму відпускних, керуйтеся Порядком № 100. Цей документ не містить окремих правил розрахунку відпускних працівникам, яких прийняли на роботу за переведенням. Тому керуйтеся загальним правилом розрахунку відпускних. Заробітну плату за час відпустки розраховуйте з огляду на фактичні нарахування за час роботи в установі, куди перейшов працівник.

Суму компенсації, перераховану з попереднього місця роботи працівника, виплачуйте, коли він використовуватиме дні щорічної відпустки, що залишилися з попереднього місця роботи.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12735

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
105900

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
411590

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6646

Податковий розрахунок 2025: зразок заповнення та бланк

Податковий розрахунок містить дані про ЄСВ, ПДФО та військовий збір. У 2025 році форма Податкового розрахунку зазнала змін, оскільки звітувати тепер доведеться щомісяця. Розгляньмо місячний Податкового розрахунку 2025 та приклади заповнення окремих його додатків. На що слід звернути увагу, аби не помилитися?
197408