Премія керівнику за рахунок спецфонду: чи потрібно погоджувати

851
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Чи потрібно погоджувати в органах вишого рівня виплату премії керівнику установи, якщо премію виплачують за рахунок спеціального фонду кошторису?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

⚡️ За які порушення в кошторисі доведеться сплатити штраф

Премію керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери надають за рішенням органу вищого рівняу межах наявних коштів на оплату праці (абз. 5 п. 4 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298).

Основним плановим фінансовим документом бюджетної установи є кошторис. Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ регламентує постанова КМУ від 28.02.2002 № 228 (далі — Порядок № 228). Цим документом встановлюють на бюджетний період повноваження отримувати надходження, розподіляти бюджетні асигнування, брати бюджетні зобов’язання та проводити платежі для того, щоб бюджетна установа виконувала свої функції. Кошторис, відповідно до пункту 1 Порядку № 228, складається з:

  • загального фонду, що містить обсяг надходжень із загального фонду бюджету та розподіл видатків за повною економічною класифікацією видатків бюджету. Кошти загального фонду використовують на виконання основних функцій установи;
  • спеціального фонду, що містить обсяг надходжень зі спеціального фонду бюджету на конкретну мету та їхній розподіл за повною економічною класифікацією видатків бюджету. Кошти спеціального фонду використовують на відповідні видатки згідно із законодавством, а також на реалізацію пріоритетних заходів, пов’язаних з виконанням основних функцій установи.

Отже, премію керівник установи має отримувати за рішенням органу вищого рівня незалежно від того, за рахунок якого фонду кошторису — загального чи спеціального — планується виплата такої премії.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
212870

Як вести облік витрат із зарплати ОМС

Заробітна плата займає завжди суттєву частку у загальних витратах будь-якої бюджетної установи й органи місцевого самоврядування (ОМС) – не виняток. Як вести облік таких витрат, що до них належать, які правила їх нарахування, виплата авансу та бухгалтерські проведення в ОМС – у даному огляді.
5644

Приклад розрахунку середньої зарплати для нарахування премії

Розрахунок середньої зарплати потрібен при нарахування відпускних, оплати днів відрядження, лікарняних і декретних. Правила розрахунку середньої з Порядку 100 за останні роки змінювалися кілька разів. Якраз у частині премій. В консультації – як рахувати середню для різних виплат, коли є премії, що стосуються розрахункового періоду.
68384

Виплати премій до професійних свят і святкових днів робітникам ОМС

Наближаються свята, і є гарна ідея преміювати всіх працівників органу місцевого самоврядування (ОМС). Постає питання, а чи можна це зробити? Яка різниця у преміюванні робітників і посадовців ОМС, як назвати причину преміювання – відповідь у консультації.
21191

Преміювання працівників бюджетних установ 2023

Нарахування премій в бюджетних установах 2023: ➤ зразок положення про преміювання ➤ наказ про преміювання ➤ види премій ➤ критерії преміювання ➤ розмір премії ➤ позбавлення премії
217324