Як дізнатися, які деталі та вузли автомобіля містять дорогоцінні метали

1087
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Установа списує автомобіль. Як дізнатися, які деталі та вузли автомобіля, що ліквідується, містять дорогоцінні метали?

Відповідь

Деталі та вузли, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, які вилучають після демонтажу матеріальних цінностей, установи мають здавати на спеціалізовані підприємства, що збирають і переробляють відходи. Інформацію про деталі та вузли, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, а також про масу металів і каміння, можна отримати з технічного паспорту заводу-виробника автомобіля, акта приймання-передачі та іншої первинної бухгалтерської та технічної документації.

Якщо таких документів немає, необхідно отримати висновок відповідної організації, що займається збиранням, переробкою відходів та утилізацією дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння щодо вмісту дорогоцінних металів. На це звертало увагу Держказначейство в листі від 01.03.2007 № 3.4-05/676-2841.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
118687

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
298930

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9691

Переоцінка основних засобів: проводки

В балансі бюджетної установи усі активи, у т. ч. основні засоби, визнають за вартістю придбання, яка з часом змінюється. І тоді потрібна переоцінка основних засобів.
17794