Чи встановлювати випробування особі з інвалідністю

815

Запитання

Центр зайнятості направив на наше підприємство особу з інвалідністю. Чи встановлювати такій особі випробувальний строк під час прийняття на роботу?

Відповідь

⭐️ Усі цифри для розрахунків із працівниками у 2021-му

Якщо приймаєте на роботу особу з інвалідністю за направленням центру зайнятості, не встановлюйте випробування. За інших умов маєте право встановити випробування.

Особам з інвалідністю, яких направили на роботу за рекомендацією медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), під час прийняття на роботу випробування не встановлюють (ч. 3 ст. 26 Кодексу законів про працю України, КЗпП).

Гарантії і права працівників з інвалідністю визначає Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон № 875). Зокрема, особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку, не працює, але бажає працювати, має право зареєструватися у державній службі зайнятості як безробітна (ч. 1 ст. 18-1 Закону № 875, п. 2 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI).

Рішення визнати особу з інвалідністю безробітною і взяти її на облік для працевлаштування ухвалює центр зайнятості за місцем проживання особи з інвалідністю. Підстави — рекомендації МСЕК та інші документи, які надала особа (ч. 2 ст. 18-1 Закону № 875).

Служба зайнятості шукає роботу за рекомендаціями МСЕК з урахуванням кваліфікації, знань і побажань особи з інвалідністю (ч. 3 ст. 18-1 Закону № 875).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Неоформлення трудових відносин: розмір штрафів

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
18660

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
16920