Чи встановлювати випробування особі з інвалідністю

786

Запитання

Центр зайнятості направив на наше підприємство особу з інвалідністю. Чи встановлювати такій особі випробувальний строк під час прийняття на роботу?

Відповідь

⭐️ Усі цифри для розрахунків із працівниками у 2021-му

Якщо приймаєте на роботу особу з інвалідністю за направленням центру зайнятості, не встановлюйте випробування. За інших умов маєте право встановити випробування.

Особам з інвалідністю, яких направили на роботу за рекомендацією медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), під час прийняття на роботу випробування не встановлюють (ч. 3 ст. 26 Кодексу законів про працю України, КЗпП).

Гарантії і права працівників з інвалідністю визначає Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон № 875). Зокрема, особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку, не працює, але бажає працювати, має право зареєструватися у державній службі зайнятості як безробітна (ч. 1 ст. 18-1 Закону № 875, п. 2 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI).

Рішення визнати особу з інвалідністю безробітною і взяти її на облік для працевлаштування ухвалює центр зайнятості за місцем проживання особи з інвалідністю. Підстави — рекомендації МСЕК та інші документи, які надала особа (ч. 2 ст. 18-1 Закону № 875).

Служба зайнятості шукає роботу за рекомендаціями МСЕК з урахуванням кваліфікації, знань і побажань особи з інвалідністю (ч. 3 ст. 18-1 Закону № 875).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74911

Наказ про прийняття на роботу – оформлення на прикладі водія

Як оформити трудові відносини та оформити наказ про прийняття на роботу. Коли відмовити в оформленні трудового договору, а коли встановити стажування та випробування – дивимось на прикладі інструкції, як прийняти на роботу водія.
15407

Цивільно-правовий договір з працівником – зразок

Поговоримо про ЦПД договір – визначення, лікарняні, ЄСВ, термін дії, а також небезпечні формулювання, що можуть призвести до штрафів. Розглянемо, що краще: трудовий або цивільно-правовий договір, приклади оподаткування. Наводимо зразок договору.
313726

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
15693