Чи встановлювати випробування особі з інвалідністю

721

Запитання

Центр зайнятості направив на наше підприємство особу з інвалідністю. Чи встановлювати такій особі випробувальний строк під час прийняття на роботу?

Відповідь

⭐️ Усі цифри для розрахунків із працівниками у 2021-му

Якщо приймаєте на роботу особу з інвалідністю за направленням центру зайнятості, не встановлюйте випробування. За інших умов маєте право встановити випробування.

Особам з інвалідністю, яких направили на роботу за рекомендацією медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), під час прийняття на роботу випробування не встановлюють (ч. 3 ст. 26 Кодексу законів про працю України, КЗпП).

Гарантії і права працівників з інвалідністю визначає Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон № 875). Зокрема, особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку, не працює, але бажає працювати, має право зареєструватися у державній службі зайнятості як безробітна (ч. 1 ст. 18-1 Закону № 875, п. 2 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI).

Рішення визнати особу з інвалідністю безробітною і взяти її на облік для працевлаштування ухвалює центр зайнятості за місцем проживання особи з інвалідністю. Підстави — рекомендації МСЕК та інші документи, які надала особа (ч. 2 ст. 18-1 Закону № 875).

Служба зайнятості шукає роботу за рекомендаціями МСЕК з урахуванням кваліфікації, знань і побажань особи з інвалідністю (ч. 3 ст. 18-1 Закону № 875).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Цивільно-правовий договір з працівником – зразок

Поговоримо про ЦПД договір – визначення, лікарняні, ЄСВ, термін дії, а також небезпечні формулювання, що можуть призвести до штрафів. Розглянемо, що краще: трудовий або цивільно-правовий договір, приклади оподаткування. Наводимо зразок договору.
305025

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
72222

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
14735