Чи можна змінити технічні вимоги, коли укладаєте договір у переговорній процедурі

1139

Запитання

Замовник двічі скасував відкриті торги, а після цього провів переговорну процедуру закупівлі. Чи можна в момент, коли сторони підписуватимуть договір, відкоригувати технічні вимоги?

Відповідь

Автор: Данищук Юлія
консультант з публічних закупівель, Львів

Коли через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій замовник двічі відмінив процедуру відкритих торгів, він може застосувати переговорну процедуру. Проте лише в тому разі, якщо предмет закупівлі, технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не відрізняються від тих даних і вимог, які він визначив у тендерній документації до відкритих торгів, що проводив попередньо.

ПЕРЕЙТИ ДО ЗАКОНУ

Закон №922 забороняє змінювати технічні вимоги загалом — як розширювати їх, так і звужувати. Тож якщо замовник доповнить технічні вимоги, коли підписуватиме договір про закупівлю, — скоїть порушення.

Якщо замовник не дотримає законодавчих вимог, то Держаудитслужба зобов’яже його усунути виявлені порушення, зокрема розірвати укладений договір. До прикладу — висновок про результати моніторингу Північного офісу Держаудитслужби від 02.06.2020 (процедура закупівлі — UA-2020-04-16-001703-b).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
7631

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
11591

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
6901

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
38677