Чи можна змінити технічні вимоги, коли укладаєте договір у переговорній процедурі

549

Запитання

Замовник двічі скасував відкриті торги, а після цього провів переговорну процедуру закупівлі. Чи можна в момент, коли сторони підписуватимуть договір, відкоригувати технічні вимоги?

Відповідь

Автор: Данищук Юлія
консультант з публічних закупівель, Львів

Коли через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій замовник двічі відмінив процедуру відкритих торгів, він може застосувати переговорну процедуру. Проте лише в тому разі, якщо предмет закупівлі, технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не відрізняються від тих даних і вимог, які він визначив у тендерній документації до відкритих торгів, що проводив попередньо.

ПЕРЕЙТИ ДО ЗАКОНУ

Закон №922 забороняє змінювати технічні вимоги загалом — як розширювати їх, так і звужувати. Тож якщо замовник доповнить технічні вимоги, коли підписуватиме договір про закупівлю, — скоїть порушення.

Якщо замовник не дотримає законодавчих вимог, то Держаудитслужба зобов’яже його усунути виявлені порушення, зокрема розірвати укладений договір. До прикладу — висновок про результати моніторингу Північного офісу Держаудитслужби від 02.06.2020 (процедура закупівлі — UA-2020-04-16-001703-b).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3492

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34591

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5536

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
28964